reklam
reklam
hava 21° Açık
DOLAR 21,5284 % % 1.24
EURO 23,1558 % % 0.79
GRAM ALTIN 1.358,10 % % 1,29
ÇEYREK A. 2.220,49 % % 1,29
BITCOIN 26.990,72 % 5.284
reklam
Google News

Yunanistan: Mevcut koşullarda dahi Türkiye ile pozitif gündem başarılı

Son Güncelleme :

30 Ekim 2022 - 22:53

/ 4 views kez okundu.
reklam
Yunanistan: Mevcut koşullarda dahi Türkiye ile pozitif gündem başarılı
reklam

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Fragoyannis, To Vima gazetesine verdiği röportajda, pozitif gündemin 25 maddesinin çoğunun tamamlandığını ya da ilerleme kaydedildiğini belirterek, pozitif gündemin iki tarafın siyasetçileri ve iş insanları arasında bir iletişim kanalı oluşturmayı başardığını ifade etti.

Türkiye ve Yunanistan arasındaki pozitif gündemin, ekonomi diplomasisinin bir inisiyatifi olduğuna dikkat çeken Frangoyannis, “Mevcut koşullarda dahi başarılı olarak değerlendirildiğini söyleyebilirim” dedi.

“İNİSİYATİF İPTAL EDİLMEDİ”

Fragoyannis, bir sonraki görüşme turunun ertelenmesine rağmen, söz konusu inisiyatifin iptal edilmediğini vurgulayarak “Aksine, genel iklimde iyileşme olması halinde, bu kanalları tekrar aktif hale getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mayıs 2021’de Atina’ya yaptığı resmi ziyarete ilişkin, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve heyetlerle yaptıkları görüşmelerde ilişkileri kapsamlı şekilde ele aldıklarını, bölgesel konuları değerlendirdiklerini, istişare ettiklerini belirtmişti.

Çavuşoğlu, “Artık somut projeler üzerinde eylem ve iş birliği odaklı çalışmaya başladık. 25 maddede ilke olarak görüş birliğine vardık. Ulaştırmadan enerjiye, turizmden çevre, ticaret ve geniş yelpazede birçok iş birliği alanında ilgili kurumlarımız bundan sonraki süreçte bir araya gelecek” ifadelerini kullanmıştı.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

reklam