reklam
reklam
hava 27° Orta
DOLAR 27,5692 % % 0.47
EURO 29,0789 % % 1.02
GRAM ALTIN 1.621,09 % % 0,56
ÇEYREK A. 2.650,49 % % 0,56
BITCOIN 766.821 % 0.606
reklam
Google News

YEREL GAZETELER ÖNEMLİDİR

Son Güncelleme :

14 Temmuz 2021 - 16:20

/ 24 views kez okundu.
reklam
YEREL GAZETELER ÖNEMLİDİR
reklam

Denizli ve Uşak basınına yönelik “Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi” eğitimi yapıldı.

 

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliğiyle Denizli ve Uşak illerinin basın temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen “Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi” eğitimi yapıldı.

Basın İlan Kurumu ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliğiyle organize edilen “Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi” eğitimi 13 Temmuz 2021 tarihinde Denizli’de başladı.

Denizli ve Uşak illerinde yayın yapan resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip gazetelerin temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen eğitim programı BİK Denizli Şube Müdürü İdris Cirit’in açılış konuşmasıyla başladı.

Yerel ilanlarda, 200 adet satan yerel gazete 5000 adet satan ulusal gazeteden daha etklidir. Yerel gazetelerin yaşatılması gereklidir, internet medyacılığında da okuru ve  tıklamayı artırmalıdır.

Akademisyen Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel ve İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel tarafından, basın işletmesi temsilcilerine ve çalışanlarına yönelik; içerik takibi, stratejik planlama, dijital iletişim ve sosyal medya yönetimi gibi konularda eğitimler verdi.

Yerel ilanlarda, 200 adet satan yerel gazete 5000 adet satan ulusal gazeteden daha etklidir.

Genel Müdür Duran; ”Dünyada, gelişen  teknolojisi karşısında internet medyası önem kazanıyor. Zor günlerde istihdam sağlayarak basın hayatını devam eden gazetelerin internet medyasında söz sahibi olması gayretindeyiz. İnternet medya yayınında da kendinizi  geliştirin, zor şartlarda basılı yayın yapan gazetelerin internet medyasında hak sahibi olmasını istiyorum.  Yerel gazetelerinde sivil toplum kuruluşaları, belediyeler, resmi kurumlar ve vatandaş abonelikleri, reklam ve icra ilanlarıyla desteklenmesi gerekmektedir. Biz kurum olarak yerel gazetelerin önem arz ettiğini  vatanımıza faydalı milletimize yön verdiğini düşünüyoruz,  yerel gazetelerin yaşaması gayretindeyiz.”

Katılımcılara 14 Temmuz Çarşamba günü, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran’ın da katılacağı törenle “Kurumsal İletişim” eğitim sertifikaları takdim edildi.

reklam