reklam
reklam
hava 22° Gök Gürültüsü
DOLAR 23,3638 % % 0.45
EURO 25,3850 % % 1.62
GRAM ALTIN 1.472,85 % % 1,51
ÇEYREK A. 2.408,10 % % 1,51
BITCOIN 622.344 % 0.323
reklam
Google News

Yenilik Partisi Alanda

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2023 - 11:53

/ 1 views kez okundu.
reklam
Yenilik Partisi Alanda
reklam

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, Denizli vilayetine gelerek halkın arasına indi. Esnaf ziyaretiylede vatandaşların dertlerine ortak oldu.
Sun Siyasi Aktuel gazete adına yetkili İbrahim Sun’a basın açıklaması yaptı.
Yılmaz; ‘’Denizli vilayeti insanlarıyla güzel bir şehir, kısa süreli de olsa sevecen vatandaşlarla kucaklaştık. Denizli Yenilik Partisi Milletvekili Kemal Seyhan dik duruşuyla halkın sesi olacağını inanıyorum. Sizlerin samimi duruşu ve gayretiyle mecliste Denizli’den milletvekilimiz olacak’’. dedi.

SARAYKÖY İLÇESİ MİLLETVEKİLİ ÇIKARIYOR?
Sarayköy ilçesinin sevilen eşraflarından, çiftçi ve Seyhan Sinema sahibi Hasan Seyhan ailesinden Yenilik Partisi milletvekili adayı Kemal Seyhan şunları söyledi; ‘’Sarayköy ilçesi Demokrat Parti döneminde iki milletvekili çıkarmıştır. Seneler sonra ilçe zinciri kıracaktır, ‘’halkın milletvekili’’ olacağım.’’ dedi.
Milletvekili adayı Seyhan; ‘’Demokratikleşmeyi sadece sistem değişikliğiyle kısıtlı tutamayız. Liyakati her alanda ana unsur haline getirmek için siyasi partileri de finansal kuruluşları da demokratikleştirmek zorundayız. Türkiye, dünya standartlarında iş insanları, akademisyenler, düşünürler yetiştiren bir ülke olmasına rağmen bu aktörleri siyasetin ve kimi zaman iş dünyasının dışına iten kurumlara sahiptir. Zaten sürekli liyakatten bahseden liderlerin bu konuda ne kadar samimi oldukları, çuvaldızı kendi yönettikleri kurumlara saplayıp saplamayacağıyla ortaya çıkacak. Bu konuda Milletvekili adayı Seyhan’ın bir çekincesi olmayacaktır. Rekabetin olmadığı yerde, vesayet aktörleri arasında güç yarışı vardır. Tarafsız oylarınıza talibim.’’
Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkiye’nin yıllardır içinde debelenip durduğu krizler silsilesine sebep olan asli unsurları sıralarken her zaman ‘insan unsuru’na da vurgu yapıyor. Tarafsız olduklarını Yeniyol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral bizde ayrılmadı çıkarıldı sözünü değindi.
‘’BİZ İDEALİSTİZ. DEĞERLERİMİZİ SATMAYIZ. KİMSENİN KANATLARI ALTINDA DEĞİLİZ. TEŞKİLATIMA İNANIYORUM.’’
Yılmaz; Ancak demokratik olmamasına rağmen dünyanın birçok demokrasisinden daha iyi yönetilen çok sayıda ülke olduğunu göz önünde bulundurursak sadece ‘sistem’e değil, o sistemde rol alan aktörlerin kalitesine de bakmamız gerektiği açıkça ortaya çıkıyor. Denizli meydanlarında gezerken sesli seçim araçlarını eleştirerek ‘’bizler halkın arasındayız. Sizlerle beraberiz.’’ dedi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.