reklam
reklam
hava 26° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 726.838 % -0.143
reklam
Google News

“YAYA GEÇİDİ NÖBETİ” FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Son Güncelleme :

31 Mart 2021 - 8:11

/ 26 views kez okundu.
reklam
“YAYA GEÇİDİ NÖBETİ” FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
reklam

Kavşak giriş, çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak; varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “30 MART’TA KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ” uygulaması Valimiz Sayın Ali Fuat Atik’in katılımıyla gerçekleşti.

İstiklal Caddesi, Cumhuriyet Ortaokulu önünde gerçekleşen uygulamaya; Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Veysel Yanık, Milli Eğitim Müdür V. Süleyman Ekici, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Kutlubalak katıldı. Uygulama bugün saat 12.00 – 12.30 arasında gerçekleşti. “Yaya öncelikli trafik” algısı oluşturmaya yönelik düzenlenen farkındalık faaliyeti kapsamında; okuldan çıkan öğrenciler yaya geçidine giderek karşıdan karşıya geçti. Öğrencilerle birlikte yaya geçidinde uygulama yapan Valimiz Sayın Ali Fuat Atik ve İl Protokolü sürücülere emniyet kemerini taktığı ve yayalara yol verdikleri için teşekkür etti.

Valimiz Sayın Ali Fuat Atik; basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Yaya güvenliğinin ön plana alındığı yaya ölümlerinin azaltılması amaçlı bir farkındalık oluşturmak amacıyla buradayız. Son yıllarda yapılan düzenlemelerle yaya ölümlerinde önemli ölçüde azalmaların olduğunu görüyoruz. Bizim hedefimiz bu ölümleri sıfırlamak aynı zamanda sürücülerimizi de bu konuda duyarlı hale getirmek ve sürücüler; sadece trafik ışıklarının olduğu yerlerde değil yayanın olduğu her yerde dikkatli araba sürmeliler ve önceliğin yayalarda olduğunu hatırlamalıdırlar. Bu çalışmayı yaparken trafik ışıklarının olmadığı yerlerde bulunan yaya geçitlerinin renklendirilmesini Büyükşehir Belediyemizin imkânlarıyla gerçekleştirdik. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Denizli halkına ve sürücülerimize de yayalara öncelik vermesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Program sonunda Valimiz Sayın Ali Fuat Atik öğrencilere, trafikte ebeveynlerinin hata yapmamaları konusunda onları uyarmaları için kırmızı düdük dağıttı.

 

reklam