Escort Paris
reklam
reklam
hava Bulutlu
DOLAR 18,8246 % % 0.1
EURO 20,3483 % % -0.99
GRAM ALTIN 1.128,76 % % -2,32
ÇEYREK A. 1.845,52 % % -2,32
BITCOIN 447.189 % -1.284
reklam
Google News

Yanan ormanlık alanlar ağaçlandırılacak

Son Güncelleme :

07 Ağustos 2021 - 12:18

/ 13 views kez okundu.
reklam
Yanan ormanlık alanlar ağaçlandırılacak
reklam

 

Buldan Belediye Meclisi  ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi.  Meclis gündeminde Türkiye genelinde ve Buldan’da yaşanan orman yangınları yer aldı.  Meclis’te yanan ormanlık alanların belediye, sivil toplum kuruluşları işbirilği ile yeniden ağaçlandırılma çalışmalarının başlatılması için encümene yetki verildi.

Buldan Belediye Meclisi ağustos ayı  toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde, Türkiye ve Buldan’da yaşanan orman yangınları yer aldı. 10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, pazartesi öğleden sonra başlayan ve rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan Türlübey orman yangını ile  Süleymanlı Mahallesi’nde,  Alandız Mahallesi Ericek Mevkii, Derbent Mevki , Tekke –Yonatça Mevkii ve İçme Deresi Mevkiindeki  meydana gelen yangınlarda zarar göre ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılmasıyla ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Kabul edilen madde gereğince, yanan ormanlık alanların Orman Genel Müdürlüğü’nden alıınan izin doğrultusunda,  Buldan Belediyesi  ve sivil toplum kuruluşlarının iş.irliğiyle  yeniden  ağaçlandırmasında emek ve uygulama konusunda Encümen yetkili olacak.

ŞEHİT POLİS’İN İSMİ CUMUHRİYET MAHALLESİ’NDE YAŞAYACAK

Belediye  Meclisi’nde, haziran ayında Muğla Bodrum’da çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Ercan Yangöz’ün adının ilçede ilelebet yaşatılmasına yönelik İmar Komisyonu’nun raporu  görüşelerek oy birliği ile kabul edildi. Kararın,  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilmesi halinde Şehit Polimizin ismi Cumhuryet Mahallesi Pazar Caddesi’ne verilerek, ilelebet yaşatılacak.

BULDAN BELEDİYESİ’NE  KAMULAŞTIRMA YETKİSİ

Buldan Belediyesi’nin devam eden restorasyon projeleri kapsamında, Kentsel Sit Alanı ve koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde yer alan 6’sı tescilli 7 evi kamulalaştırmasıyla ilgili İmar ve Plan Bütçe Komisyonu raporu mecliste görüşerek oylandı.     Çaybaşı Mahallesi’nde 3,  Yalçınkaya Mahallesi’nde ise 3’ü tescilli 4 evin Buldan Belediyesi tarafından  kamulaştırılması  kabul edildi.

Belediye Başkanı Başkan Şevik, “İlçe turizmine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz Kültür Ringi projesi içerisinde yer alan evlerimizi restore ederek, hem ilçe turizmine  zenginlik katacağız hem de  ilçemizin tarihi ve kültürel mirasını koruyarak gelecek kuşaklara aktarmış olacağız. Karar Buldanımıza hayırlı olsun” dedi.

 

reklam