reklam
reklam
hava 22° Yağmur
DOLAR 20,0115 % % 0.19
EURO 21,3833 % % -0.24
GRAM ALTIN 1.249,93 % % 0,48
ÇEYREK A. 2.043,63 % % 0,48
BITCOIN 27.198,99 % 1.907
reklam
Google News

WhatsApp Web’e Yenilik

Son Güncelleme :

26 Kasım 2021 - 10:59

/ 20 views kez okundu.
reklam
WhatsApp Web’e Yenilik
reklam

WhatsApp’ta artık emojilerden daha fazla kullanılan çıkartmalar sohbetlerinizi eğlenceli hale getirirken duygularınızı daha iyi ifade etmenizi sağlıyor. Üstelik artık istediğiniz fotoğraf üzerinde kendi çıkartmanızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca çıkartmalarınızı kaydeden kişilerle paylaşabilir ve ağınızı genişletebilirsiniz. İşte yeni özelliğin detayları…

WHATSAPP WEB ÇIKARTMA YAPMA ÖZELLİĞİ NEDİR?

WhatsApp kullanıcılarına farklı bir app olarak çıkartma yapabilme imkanı veriyordu ancak bunu sadece telefon üzerinde gerçekleştirebiliyordunuz. Ayrıca bu özellik bir eklenti gibi farklı uygulamalar sayesinde çalışıyordu. Şimdi web üzerinde WhatsApp’ı kullanırken bilgisayarınızda kayıtlı herhangi bir fotoğrafı düzenleyebiliyorsunuz ve düzenlediğiniz fotoğrafı çıkartma olarak kullanıp arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabiliyorsunuz. Hazırladığınız çıkartmaların kaydedilmesi durumunda kişileriniz tarafından geniş alanlara da yayılabilir.

WhatsApp Web üzerinde çıkartma yapmak telefonunuz üzerinde çıkartma oluşturmaya benziyor. Adımlar çok basit ve hızlıca kullanılabilir. Kendi çıkartmanızı oluşturmanızın adımları şöyle;

İlk adımda çıkartmayı göndermek istediğiniz kişiye tıklıyorsunuz ve ataş (dosya gönderme) butonuna tıklayıp yeni gelen çıkartma simgesine tıklıyorsunuz. Tıkladığınız anda bilgisayarınızın dosya sekmesi açılıyor ve çıkartma yapmak istediğiniz fotoğrafı seçiyorsunuz. Fotoğraf WhatsApp Web üzerinde açılıyor ve çıkartma yapabilmeniz için bazı araçlar çıkıyor. Onları kullanarak çıkartmanızı istediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz.

Seçtiğiniz görsel üzerine yazı, emoji ve eski çıkartmalarınızdan ekleyebilirsiniz. Ayrıca kalemle de dilediğiniz renkte üzerinde çizim yapabiliyorsunuz. Arka planı yok etmek, fotoğrafı kırpmak ya da döndürmek de görsel üzerinde yapabileceğiniz diğer düzenlemelerden.

Herhangi bir görsel üzerinde çıkartma oluşturmak eğlenceli olabileceği gibi arkadaşlarınızla ya da ailenizle olan fotoğrafları da düzenlemek harika olacaktır. Grup sohbetlerinize ayrı bir renk katacak bu çıkartmalar kişileriniz tarafından da kaydedilip kullanılabilir.

YENİ ÖZELLİK SADECE WHATSAPP WEB’DE Mİ OLACAK?

Uygulama içindeki kendi çıkartmanızı yapma özelliği şu an sadece WhatsApp Web üzerinde kullanılabiliyor. Bu yeni çıkartma özelliği masaüstü kullanımlarda da aktif olmaya başlayacak. Telefon üzerinde ikinci bir uygulama ile yapılabilen çıkartmaların WhatsApp uygulamasından çıkmadan da oluşturulabilmesi bekleniyor.

Yeni özelliği çok sevilen WhatsApp, güncellemeleriyle çok ses getiriyor. Neredeyse tüm dünyada, herkesin kullandığı bu sohbet uygulaması herhangi bir değişiklik gösterdiğinde hemen konuşulmaya başlıyor ve gündem oluyor. Kullanıcılar, yeni WhatsApp güncellemelerini merakla bekliyor.

reklam