reklam
reklam
hava 22° Parçalı Bulutlu
DOLAR 20,0115 % % 0.19
EURO 21,3833 % % -0.24
GRAM ALTIN 1.249,93 % % 0,48
ÇEYREK A. 2.043,63 % % 0,48
BITCOIN 27.214,36 % 1.857
reklam
Google News

Uyuştururucu Kullanımına Dikkat

Son Güncelleme :

08 Nisan 2022 - 15:00

/ 36 views kez okundu.
reklam
Uyuştururucu Kullanımına Dikkat
reklam

Sivil toplum kuruluşları, kurum müdürleri, vatandaşların katılımıyla, İlçede Uyuşturucu ile Mücadele  Kapsamında; İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştaya katılım sağlandı.

Sarayköy Kaymakamı Vali Yardımcısı Celalettin CANTÜRK’ün katılımıyla  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çabuk uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda ilçe alanında eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile  mücadele ele alındı. Bu  etkinlikler ile sağlıklı yaşam davranışlarının önemi vurgulanmakta ve uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkat çekildi.

Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğü  alkol, sigara, yuşturucu kullanımı mücadele kapsamında, uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili bilgilendirdi. Sarayköy Kaymakamı, Vali Yardımcısı Celalettin CANTÜRK,. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çabuk ve sağlık personeli, öğrenci ailelerine de uyuşturucu madde kullanımı ve zararları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Uyuşturucu Kullanımı alkol, sigara ile Mücadele Programa katılan akademisyen, kurum müdürleri, kantinci, servis şoförleri, emniyet mensupları, basın mensupları, sivil toplum kuruluşları, öğretmen, öğrenci ve velilere uyuşturucu madde kullanmanın zararları anlatıldı, mücadele kapsamında neler yapılacağı konusunda istişare edildi.

Vali Yardımcısı Celalettin CANTÜRK, ”Önce dinleyin; çocukları ve gençleri dinlemek, sağlıklı ve güvenli büyümelerine yardımcı olacak ilk adımdır. Onları dinlediğinizde onları anlamaya çalıştığınızda, olaylara bir de onların gözünden bakmayı denediğinizde ve onlara anlayışla yaklaştığınızda zor anlarında ilk olarak size gelmelerini sağladığınızda gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan, uyuşturucudan korumak için ailesi olarak önemli bir adım atmış olacaksınız”

Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımına savaş açtıklarını dile getiren,  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çabuk “Ailelerin çocuklarla etkili iletişimi, çocukların gençlerin uyuşturucu bağımlılığından korunmasında çok önemli bir faktördür.”dedi.

Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak yanınızdayız. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan ALO 191 Uyuşturucu İle Mücadele Danışma ve Destek Hattı’nı 7 gün 24 saat arayabilir, aileler ve kullanıcılar uyuşturucu ile ilgili danışma ve destek hizmetlerini doğrudan alabilirler.

 

reklam