reklam
reklam
hava 32° Orta
DOLAR 27,1626 % % 0.14
EURO 28,9074 % % 0
GRAM ALTIN 1.681,98 % % 0,44
ÇEYREK A. 2.750,04 % % 0,44
BITCOIN 726.091 % -0.098
reklam
Google News

ÜMİTSİZLİĞE ÇARE OLDU

Son Güncelleme :

09 Kasım 2020 - 9:11

/ 6 views kez okundu.
reklam
ÜMİTSİZLİĞE ÇARE OLDU
reklam

İzmir’de meydana gelen depremde enkazdan çıkarılan, Küçük Ayda, Elif ve çocuklar taburcu oldu.

Türkiye genelinde Denizli vilayeti ve ilçelerinde korku, dehşet yaratan deprem üzüntülere sebebiyet verdi. 91 saat sonra depremden gülümseyerek çıkan Ayda millete  ümit kaynağı oldu. Yaralı halka sevinç gözyaşı döktürdü. Ayla herkesi ağlattı.

Küçük Ayda’yı enkazdan çıkaran ekip, “Çok güzel gülümsüyordu. Sanki hiç enkazda değilmiş gibiydi, çok sevindirdi.

Dünya Basın Konseyi Başkanı İbrahim Sun, Vatanımızın parçası İzmir depreminde yaşanan acı bizleri, yüreğimizi derinden yaktı. Cenabı Allah milletimizi, masumları afetlerden korusun. ”Hz. Mevlana derki; Ümitsizlik edip, gönlüne eziyet etme!. Geceye bakıp karartma kendini!… Bak ki; ne doğacak güneşler vardır. Her şeyin bir çaresi vardır. Ölümden gayri…” Depremzede vatandaşların, çocukların kurtuluşu, 91 sat sonra Ayla bebeğin kurtuluşu bizleri çok duygulandırdı, ümit ışığı oldu, sevindirdi. Dedi.

Cuma günü İzmir‘de meydana gelen deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarının 91. saatinde 4 yaşındaki Ayda Gezgin, enkazdan sağ olarak alkışlar eşliğinde çıkarıldı. Ayda’nın kendisini kurtaran görevlilerle konuştuğu, adını söylediği öğrenildi. Minik kızın bulaşık makinesinin yanında bulunduğu ve oluşan yaşam üçgeni sayesinde hayatta kaldığı belirtildi.

“AĞLAYA AĞLAYA ÇIKARDIK”
Küçük Ayda’yı enkazdan çıkaran ekip, “Çok güzel gülümsüyordu. Sanki hiç enkazda değilmiş gibi, çok sevindik. Arkadaşlar sesini duydu, elini uzattıklarında hareket eden bir çocuk olduğunu gördüler. AFAD koordinasyonunda kurtardık. Ağlaya ağlaya çıkardık” dedi.

reklam