reklam
reklam
hava 21° Güneşli
DOLAR 27,5698 % % 0.48
EURO 28,9450 % % 0.55
GRAM ALTIN 1.615,91 % % 0,24
ÇEYREK A. 2.642,01 % % 0,24
BITCOIN 765.424 % 0.144
reklam
Google News

Ulusal Birlik Hareketi Ses Getiriyor

Son Güncelleme :

28 Haziran 2021 - 13:13

/ 47 views kez okundu.
reklam
Ulusal Birlik Hareketi Ses Getiriyor
reklam

Bulgaristan 11 Temmuz’da yapılacak genel seçimlerde GERB önde görülüyor.

11 Temmuz genel seçimlerine az kaldı. İstanbul’da yaşayan ve seçimlerde oy kullanacak Bulgaristan vatandaşları ile GERB-SDS Ulusal Birlik Hareketi ses getirdi.

Yoğun çalışmalarını sürdüren Ulusal Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkanı Güner Tahir, AP Milletvekili Asim Ademov, Eski Savunma Bakan Yardımcısı ve Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Milletvekili Orhan İsmailov ve Şumen Milletvekili İlter Beyzatov ve Razgrad Valisi Günay Hüsmen ülke genelinde aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

27 Haziran Pazar günü yapılan kısmi seçim sonucu. Tsani Ginchevo, Nikola Kozlevo Belediyesi, Shumen bölgesi GERB – İvan İvanov adayı için % 76, BSP ‘ nin adayı için % 18 ve ′′ Bulgaristan Cumhuriyetçiler ′′ adayı için % 6  ile GERB kazandı. Ulusal Birlik Hareketi yerel milletvekili İlter Beyzatov ve Kemal Eşrefoğlu yerel halkın önceki milletvekili seçimlerine göre daha iyi sonuçla başarılı oldular.

Şumen Milletvekili İlter Beyzatov ; ‘’Todor İkonomovo köyünde pazar yerinde, yerel üretici ve girişimci ile tanıştık. Bana olan desteği gözlerinde görüyorum!’’ demişti. Bana ve PP GERB ‘ ye inanan insanların daha iyi geleceği için savaşacağım! Güvenlerini haklı çıkaracağım!

Değişikliği Şumen Bölgesi ‘ ne getireceğim!

Ulusal Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkanı Güner Tahir şunları söyledi; ‘’21 Haziran tarihine kadar Bursa, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nde etkinlikler faydalı oldu. En büyük hedeflerimizden biri Türkiye’deki Bulgaristan göçmenlerinin sorunlarını çare bulmaktır.  Türkiye ile Bulgaristan arasında dostane ilişkilerin devamını sağlamaktır.’’

Türk, Bulgar  milleti ile birlik beraberlik yapalım,birleştirelim bölücülük yapmayalım, ”BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM…”

 

reklam