reklam
reklam
hava 32° Orta
DOLAR 27,1626 % % 0.14
EURO 28,9074 % % 0
GRAM ALTIN 1.681,98 % % 0,44
ÇEYREK A. 2.750,04 % % 0,44
BITCOIN 726.091 % -0.098
reklam
Google News

Türkiye, haklarından asla ödün vermiyor

Son Güncelleme :

30 Ekim 2020 - 10:29

/ 18 views kez okundu.
reklam
Türkiye, haklarından asla ödün vermiyor
reklam

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de istikrarlı mücadelesi sürüyor. Pek çok ülke ve topluluk aracılığıyla baskı yapılmaya çalışılsa da, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye, haklarından asla ödün vermiyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı Von der Leyen ile Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, koronavirüs salgını gündemi ile video konferansla gerçekleştirilen Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’nin bitiminde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Michel, koronavirüs pandemisi ile mücadele çerçevesinde toplanan liderler görüşmesinde, Türkiye’nin de konuşulduğunu dile getirdi.

Bu ayın başındaki Avrupa Birliği Liderler Zirvesinde Doğu Akdeniz’deki vaziyet ve Türkiye ile münasebetleri değerlendirdiklerini anımsatan Michel, ‘olumlu ve daha az olumlu’ olmak üzere 2 boyutlu strateji seçtiklerini dile getirdi. Michel, ‘Türkiye’ye pozitif gündem için çalışma yolunu önerdik. Şu ana kadar Türkiye bu yolu seçmiş değil.’ diye konuştu.

Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen tek taraflı fiilleri, provokasyon ve ifadelerin kabul edilemez gördüklerini ve kınadıklarını dile getiren Michel, ‘Bu konuyu aralık ayında tekrar ele alacağız’ diye konuştu.

Von der Leyen, koronavirüs salgınına ilişkin aşı faaliyetlerinin doğru ve hızlı değerlendirildiğine dikkat çekerek Avrupa Birliği’nin koronavirüs salgınına karşı geliştirilen muhtemel aşılar için üç şirketle ön alım anlaşması imzaladığını, dört firmayla da müzakerelerin devam ettiğini belirtti.

Avrupa Birliği ülkelerinin koronavirüs aşılarının adaletli dağıtımına yönelik uzlaştıklarını dile getiren Von der Leyen, ‘Üye ülkeler aşıları aynı anda, aynı koşullarda ve AB nüfusu içindeki paylarına göre alacaklar.’ diye konuştu.

reklam