Escort Paris
reklam
reklam
hava Orta
DOLAR 18,8334 % % 0.04
EURO 20,2529 % % 0.25
GRAM ALTIN 1.140,53 % % 0,75
ÇEYREK A. 1.864,76 % % 0,75
BITCOIN 442.646 % 0.733
reklam
Google News

TÜRKİYE DART 1.Sİ Ve 2.Sİ SERİNHİSAR’DAN ÇIKTI

Son Güncelleme :

02 Nisan 2021 - 16:19

/ 44 views kez okundu.
reklam
TÜRKİYE DART 1.Sİ  Ve 2.Sİ SERİNHİSAR’DAN ÇIKTI
reklam

TÜRKİYE DART 1.Sİ Ve 2Sİ. SERİNHİSAR’DAN ÇIKTI

 

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Dart Turnuvasında, Serinhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslara devam eden öğrencilerinden oluşan dart takımı çeşitli kategorilerde ikişer kez Türkiye 1. ve 2. oldu. Bunun yanında takım oyuncularından Bilge AYDOĞAN, yıldız kızlar ve genç kızlar kategorisinde aynı gün içerisinde iki kategoride iki kez Türkiye şampiyonu oldu. Aynı takımdaki Ceylin ATAŞ yıldız kızlar ve genç kızlar kategorisinde iki kez Türkiye ikincisi oldu. Ayrıca Ömer TÜRKASLAN yıldız erkekler kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu. Kurs öğretmenleri Hasan CAN ve Murat DİRİER ile Serinhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet SELÇUK ve öğrencilerden oluşan grup İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet OKUR’u makamında ziyaret etti. Aynı zamanda Mehmet OKUR takım oyuncularını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

SERİNHİSAR’DA DART ÇOK YAYGIN

Serinhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan dart kurslarıyla bir çok öğrenci spor yapma imkanı buluyor. Aynı zamanda dart takımının uluslararası turnuvalarda da dereceleri bulunuyor. Dart branşı, içerisinde matematik işlemlerini barındırmasından dolayı çok ilgi görüyor. Öğrenciler hem eğlenip hem de sayısal zekalarını geliştirip bu alana ilgi gösteriyorlar. Bu sayede Serinhisar Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslara devam eden öğrencilerden oluşan; Türkiye genelinde başarılı bir noktada bulunuyor.

Gazi Üniversitesi İle Protokol Yapıldı

Üniversite Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı. Böylelikle merkezin açılması ve imza töreninde Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Rektör Danışmanı ve Merkez Müdürü Prof. Dr. Erdal Zorba, Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Mutlu Türkmen ve üniversite ile merkez yönetimi de hazır buldu.

 

Törende bir konuşma yapan Rektör Yıldız, iki dönem TBBDF Federasyonunun yönetim kurulunda görev yaptığını söyledi. “Merkezimizin ilk ortaklık anlaşmasını kendi Federasyonumuzla yapmaktan memnuniyet duyduğumu özellikle belirtmek istiyorum. İleride bu anlaşmaları daha da genişleterek tüm spor camiasına hizmet üreten bunun yanında; Türk sporuna bilimsel destek sağlayan öncü bir kurum olmayı istiyoruz.” dedi.

reklam