reklam
reklam
hava 27° Orta
DOLAR 27,5717 % % 0.49
EURO 29,0141 % % 0.81
GRAM ALTIN 1.613,01 % % 0,06
ÇEYREK A. 2.637,27 % % 0,06
BITCOIN 764.706 % 0.173
reklam
Google News

Sonuna kadar savunacağız

Son Güncelleme :

14 Eylül 2020 - 10:21

/ 3 views kez okundu.
reklam
Sonuna kadar savunacağız
reklam

Mevlüt Çavuşoğlu, Malta Dışişleri ile Avrupa İşleri Bakanı Evarist Bartolo ile Antalya’daki müzakeresinin akabinden ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Doğu Akdeniz meselesinde yaptığı açıklamada Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, ‘Türkiye her zaman diyalogdan yanadır. Türkiye’nin gözü diğer ülkelerin haklarında hiçbir zaman olmamıştır ama hakkını da sonuna kadar savunagelmiştir. Bundan sonra da savunacaktır.’ diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin, Yunanistan’ı ya da başka ülkeleri masaya çağırdığında, bazılarının bunu ödün vermek olarak algıladığını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

‘Haklı olan masadan kaçmaz, diyalogdan kaçmaz, müzakereden kaçmaz. Yunanistan da tezlerinde haklıysa, uluslararası hukuka uygun olduğunu düşünüyorsa haritalarla, anlaşmalarla, örnekleriyle gelir masaya anlatır. Biz de tezlerimizi ortaya koyarız.

Herkes o gün Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komisyonunda olduğu gibi kimin haklı olduğunu görür. Dolayısıyla biz ön şartsız şekilde her zaman diyalogdan yanayız. Türkiye’ye yönelik ön şart koşan olursa bizim de ön şartlarımız vardır ve bu ön şartlar da karşılanmalıdır ama ideali ön şartsız oturup, anlaşmadığın konuları bile konuşabilmektir.’

reklam