reklam
reklam
hava 30° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 725.382 % -0.165
reklam
Google News

SİZ NE YAPACAKSINIZ?

Son Güncelleme :

26 Mayıs 2023 - 11:02

/ 3 views kez okundu.
reklam
SİZ NE YAPACAKSINIZ?
reklam

Vatan Partisi 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerine ilişkin tavrını açıkladı. Tayyip Erdoğan’a oy verme çağrısı yaptı. Vatan Partisi İl Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekili adayları, İlçe Başkanları, Öncü Kadın ve Öncü Gençlik İl Başkanları adına açıklamayı Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu yaptı.
Çobanoğlu şunları söyledi: “ABD yönetimi, 2016 yılının 15-16 Temmuz günü Tayyip Erdoğan’ı bir FETÖ-Gladyo darbesiyle yıkma girişiminde bulundu. Ancak kritik anda Vatan Partisi’nin kararlı tavrı, milletin direnişi ve Türk Ordusunun silahla bastırması karşısında yenildi. Bunun üzerine ABD, Tayyip Erdoğan’ı seçimle devirme stratejisine yöneldiğini bizzat Biden’ın ağzından 2020 yılı başında açıkladı. ABD, bu seçimde açıkça taraftı ve taraf olmaya devam ediyor. ABD’nin, CİA’nın, MOSSAD’ın doğrudan FETÖ ve PKK gibi örgütler, Tayyip Erdoğan’ın iktidardan indirilmesi ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için, büyük gayret içindedirler.
İKİ SEÇENEK VAR!
28 Mayıs 2023 günü yapılacak ikinci tur oylamada iki seçenek var. Tercihlerden biri, ABD’nin yıkın talimatının hedefi olan Tayyip Erdoğan, tercihlerden diğeri ise, Tayyip Erdoğan’ı yıkma planının aleti olan Sayın Kılıçdaroğlu. Seçmenin önüne iki tercih konmuş bulunuyor. Sizin oy pusulasına üçüncü bir seçenek koyma sansınız yok. Koşullar budur ve soru da şudur: SİZ NE YAPACAKSINIZ?
Biden’ın talimatına uyarak ABD+FETÖ+PKK ile birlikte Tayyip Erdoğan’ı yıkma tertibinde mi rol alacaksınız. Yoksa ABD’nin iktidar planın karşısında mı duracaksınız?
Oy pusulasında üçüncü seçenek yok ama seçmen oy kullanmayabilir ya da boş oy verebilir. Adayların ikisine de tavır alabilir. Peki, gerçekte böyle bir seçenek var mı? Soruyu şöyle de sorabiliriz: ABD’nin “yıkın” talimatının hedefi olan aday ile ABD’nin seçim planının aleti olan aday arasında tarafsız kalma seçeneği var mı? Önümüzdeki sürece barsak böyle bir seçenek yok.
Türkiye ekonomide, vatan bütünlüğünde, güvenlikte ve kültür alanındaki sorunlarını çözmek için hangi adımı atsa, karşısında ABD’yi buluyor. Yarınlara bakarsak tarafsız kalma seçeneğimiz yok. Türkiye açısında Atlantik sistemi içinde çözüm yok. O nedenle ABD’nin Tayyip Erdoğan’ı yıkma planı karşısında tarafsız kalma seçeneği de yok.
ABD PLANINDA YOKUZ, ABD PLANINA DİRENMEDE VARIZ!
Dün Tayyip Erdoğan’a ABD’nin “Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanlığı” yaptığı için tek başımıza esaretle karşı koyduk, hapishanesinden geçtik ve o duvarı yıktık. Bugün ABD’ye direnme mevzisinde Tayyip Erdoğan ile birlikteyiz. Çünkü ABD O’nu devirmek istiyor. 28 Mayıs’ta Tayyip Erdoğan’a oy vermek, icraatlarına kefil olmak anlamına gelmiyor. O oyu ABD planını bozmak için veriyoruz. 28 Mayıs’tan sonra Tayyip Erdoğan’ın hatalı siyasetlerine karşı “yapıcı muhalefet” yürüteceğiz. ABD’ye direndiği mevzide dostuz, ABD’ye boyun eğdiği durumlarda O’nunla mücadele edeceğiz.
Tayyip Erdoğan’a ABD ile birlikte düşman olanlar hükümet olamaz. ABD gemisinden gelip Türkiye gemisine kaptan olma şansı yoktur. ABD’ye karşı Tayyip Erdoğan ile birlikte direnmek ise Türkiye gemisine kaptan olmanın öncelikli koşuludur. Direnmediği yerde bizim etkin mücadelemizle karşılaşacaktır. BOP Eşbaşkanı olduğu zamandaki Tayyip Erdoğan ve tüm Türkiye bizim mücadele gücümüzün farkındadır.
Vatan Partisi, ABD dayatmalarına karşı doğru programı, tutarlılığı, kararlılığı ve cesareti sayesinde Üreticilerin Milli Hükümetinin merkezinde olacaktır. Tüm halkımızı ABD planlarına karşı 28 Mayıs’ta Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz.”

reklam