reklam
reklam
hava 18° Bulutlu
DOLAR 23,3735 % % 1.08
EURO 25,2459 % % 0.29
GRAM ALTIN 1.473,47 % % 0,84
ÇEYREK A. 2.409,12 % % 0,84
BITCOIN 625.591 % -0.27
reklam
Google News

SIKINTILAR GERİDE KALACAK

Son Güncelleme :

06 Ocak 2022 - 14:40

/ 5 views kez okundu.
reklam
SIKINTILAR GERİDE KALACAK
reklam

Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleri ile bir araya geldiği görüşmede üç önemli mesaj iletti. Erdoğan, ‘Bizde müjdeler bitmez, zorlu günler geride bırakıyoruz, her geçen gün daha iyi olacak. Bundan sonra enflasyona odaklanacağız ve düşüreceğiz’ ifadelerini kullandı.

AK Partili milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya gelen Başkan Erdoğan, ‘Gönlünüzden geçenleri açıkça söyleyin’ diyerek vekillerin bölgelerinde yaşadıkları sorunları ve görüşlerini dinledi. Erdoğan, gündeme dair yaptığı açıklamalarında üç önemli mesaj verdi.

Başkan Erdoğan, milletvekilleri ile bir araya geldiği kahvaltıda, kendisine yöneltilen ‘Yeni müjdeler olacak mı?’ sorusu üzerine yanında oturan Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a dönerek ‘Yeni müjdelerimiz var mı?’ diye konuştu. Erdoğan, ‘Müjdeler biter mi? Bizde müjdeler bitmez Bundan sonra devam edecek. Önümüzde bir ekonomik programımız var. Onu kararlılıkla uygulamaya devam ereceğiz’ ifadelerini kullandı.

HER GEÇEN GÜN DAHA İYİ OLACAK

Kahvaltıda bir araya geldiği milletvekillerinden birinin alınan kararların ekonomi ve toplumda olumlu sonuçların görüldüğünü ifade etmesi üzerine Başkan Erdoğan, ‘Zorlu günleri geride bırakıyoruz. Her geçen gün daha iyi olacak. Tüm sorunları birlikte aşacağız’ diye konuştu.

HEDEF ENFLASYON

Başkan Erdoğan, son dönemlerde aldığı kararların ekonomi ile ilgili sorunları çözmek olduğunu ve bu konudaki kararlıklarına bir kez daha dikkat çekerek, ‘Bundan sonra enflasyonun düşürülmesine odaklanacağız, Hedefimiz bu ve başaracağız’ dedi.

YAPTIKLARINIZI VATANDAŞLARA ANLATIN

Gelecek dönemlerde illeri ziyaret edeceğini aktaran Başkan Erdoğan, dün kahvaltıda bir araya geldiği milletvekillerine ‘Siz de gidip yaptıklarımızı vatandaşlara anlatın’ diyerek talimat verdi.

DENETİMLER SIKILAŞTIRILACAK

Köpek saldırılarında artış yaşandığı son dönemde sokak hayvanlarına yönelik yapılan düzenlemelerin gündeme getirmesi üzerine Başkan Erdoğan, Gaziantep’te 4 yaşındaki Asiye Ateş’e yapılan pitbull saldırısını dile getirdi. Erdoğan, Karadeniz şivesi ile ‘Asiye kızımızın yüzünü gördünüz mü’ şeklinde konuştu. Sokak hayvanlarına yönelik yapılan düzenlemelerde denetimlerin sıkılaştıracaklarını ve barınaklar konusunda da kararlı olduklarını dile getirdi.

4 MİLYON SOKAK HAYVANI

Başkan Erdoğan, kahvaltıda bir araya geldiği Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’e ‘Mustafa Bey sokak hayvanlarının sayısı kaç’ diye soru sorması üzerine Yel de ‘4 milyonu buluyor’ yanıtını verdi.

GÖÇMENLER İÇİN UYUM DÖNEMİ

Toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, ülkede bulunan göçmenlerin bir kısmının ülkesine geri dönmeyeceği ve Türkiye’de yaşamaya devam edeceğini dile getirerek, ‘Bundan sonra Türkiye sınırları içinde bulunan göçmenlerin uyumu konusuna odaklanmamız, ona göre politikalar geliştirmemiz gerekiyor. Şu anda bile bir milyon 700 civarında göçmen kendi ülkesinden çok Türkiye’de yaşamış durumda’ dedi.

reklam