reklam
reklam
hava 31° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 728.528 % 0.268
reklam
Google News

SİHA’YA BÜYÜK PAZAR

Son Güncelleme :

27 Temmuz 2021 - 18:34

/ 20 views kez okundu.
reklam
SİHA’YA BÜYÜK PAZAR
reklam

Türkiye, savunma sanayindeki başarılarını hızla sürdürmeye devam ediyor. Türkiye 15 yıl içinde dünya çapında başlıca İHA-SİHA üreticileri arasındaki yerini aldı. Dünya Türkiye’nin milli savunma sanayisindeki başarısını konuşuyor.

FORBES AÇIKLADI!‘TÜRKİYE SİHA ALANINDA BÜYÜK İHRACAT PAZARI’
ABD merkezli Forbes dergisinde yer alan haberde, Türkiye’nin ürettiği söz konusu araçların büyüyen bir pazara sahip olduğunun altı çizildi. Suriye, Libya ve son olarak Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ’ın kurtarılması sürecinde oyun değiştirici rolüyle adından sıklıkla söz ettiren insansız araçlar, dünyanın gündemini meşgul etmeyi sürdürüyor. ‘Türkiye, büyük olasılıkla, SİHA alanında büyük bir ihracat pazarı oluşturabileceğini kanıtlayacaktır.’ İfadeleri kullanıldı.

‘YENİ İHRACAT MÜŞTERİLERİ KAZANDI’
Haberde, geçen yıl bazı savaş alanlarında elde edilen başarılı sonuçların ardından Türkiye’nin yerli üretimi Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Araçları’nın SİHA 2021’de yeni ihracat müşterileri kazandığı bildirildi.

POLONYA SAVUNMA BAKANI;‘SAVAŞTA KENDİNİ KANITLADI’
24 adet SİHA alımına dair Türkiye ile anlaşmaya imza atan Polonya’nın ilk NATO üyesi olduğu anımsatıldı. Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak’ın TB2’lerle ilgili ‘Savaşta kendilerini kanıtladı.’ denildi

‘ARNAVUTLUK SİHA ALABİLMEK İÇİN MİLYON DOLARLARINI AYIRDI’
NATO’nun bir diğer üyesi olan Letonya’nın Türk insansız hava araçlarının tedarikiyle ilgilendiği belirtildi. ‘Ukrayna da donanmasının Karadeniz’de devriye için TB2 satın aldı.’ bilgisinin paylaşıldığı haberde şöyle kaleme alındı:

‘Ayrıca Arnavutluk, Türk insansız hava araçları satın almak için yaklaşık 9,7 milyon dolar ayırdı. Diğer Avrupa ülkeleri de Türk SİHA’larını satın alma konusundaki ilgilerini dile getiriyor. Türk insansız hava araçlarına artan ilgi, 2020’de üç aktif savaş bölgesindeki başarıların ardından geliyor.’

reklam