Meteoroloji’nin hava durumu tahmin raporuna göre, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneybatı bölgesi, Ege, Doğu Karadeniz sahilleri, İç Anadolu’nun güneybatısı, İstanbul ile Kırklareli’nin kuzey sahilleri, Ordu ile Ardahan etrafı, Güneydoğu Anadolu bölgesi, Doğu Anadolu’nun batısı, Çanakkale’nin doğu, Balıkesir’in kuzey bölgelerinin yağmurlu olması öngörülüyor.

Öngörülen yağışların genelde, Akdeniz sahilleri ve Muğla etrafında gök gürültülü sağanak, Ardahan, Tunceli ve Erzincan etrafında da karla karışık yağmur ile zaman zaman kar yağışı halinde olacak. Aynı zamanda akşam saatlerinde Muğla’nın sahil bölgeleri ve Antalya’nın batı sahillerinde şiddetli (21-50 kg/m²) yağış öngörülüyor.

Güneybatı bölgelerinde yağmurun ardından sıcaklıkların iki ila beş derece gerileceği bekleniyor.

Muğla’nın güney (Marmaris, Köyceğiz, Ula, Ortaca, Fethiye, Dalaman, Seydikemer), Antalya’nın batı (Kaş, Finike, Demre, Elmalı, Kemer, Kumluca) ilçelerinde öngörülen şiddetli yağış sebebiyle uzmanlar, bu bölgelerde yaşamını sürdüren vatandaşları sel ve baskınları için karşı uyardı.

Kuzey Ege sahillerinde ile Marmara’nın kuzey ve batısı şiddetli (40-70 km/saat) olması öngörülen rüzgar sebebiyle dikkat edilmesi gerektiği kaydedildi.

BAZI İLLERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

İSTANBUL

Hava durumu çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kuzey kıyıları yağmur ve sağanak yağışlı 15°C

İZMİR

Hava durumu çok bulutlu, gece saatlerine kadar sağanak yağışlı 15°C

MANİSA

Hava durumu çok bulutlu, gece saatlerine kadar sağanak yağışlı 13°C

ANKARA

Hava durumu parçalı ve çok bulutlu 10°C

BOLU

Hava durumu parçalı ve çok bulutlu 11°C

GAZİANTEP

Hava durumu parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 15°C