reklam
reklam
hava 21° Güneşli
DOLAR 27,5707 % % 0.49
EURO 28,9942 % % 0.74
GRAM ALTIN 1.615,60 % % 0,22
ÇEYREK A. 2.641,50 % % 0,22
BITCOIN 768.045 % 0.53
reklam
Google News

Reflektör Tak, Hayata Işık Yak

Son Güncelleme :

25 Şubat 2021 - 14:55

/ 25 views kez okundu.
reklam
Reflektör Tak, Hayata Işık Yak
reklam

Denizli İl Jandarma Komutanlığınca Valilik Makamından alınan “Olur” ile Mart 2021 ayından itibaren başlayıp yıl boyunca devam edecek olan “Reflektör Tak, Hayata Işık Yak”, “Traktörün Ters Dönmesin, Nefesin Kesilmesin” ve “Bir Kask Bir Hayattır, Bir Hayat Her Şeydir” sloganları ile gerçekleştirilecek olan projelere Kale Kaymakamlığı başkanlığında yapılan trafik eğitim semineri ile başlanmıştır.

Proje kapsamında Kale Kaymakam Vekili Sn. Abdulkadir ŞAHİN başkanlığında, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih SAĞINÇ, İlçe J.K. J.Tğm. Muhammet Yasin ARKALI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin TIKIM, Ziraat Odası Başkanı Halil SAYGIN ve Kale İlçesi Mahalle Muhtarlarının katılımları ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait toplantı salonunda Tavas İlçe J.K.lığı Trafik Timleri tarafından Trafik Eğitim Semineri icra edilmiştir.

Jandarma Trafik Timleri tarafından özellikle traktör ve motosiklet/motorlu bisikletlerin karıştığı kazalarda traktörler için güvenlik çerçevesi ve kabin ’in motosikletler için ise kask takmanın önemi üzerinde durularak bu konularda hazırlanan bilgilendirici broşürler dağıtılmıştır.

Traktörlerin karıştığı kazalarda birçok vatandaşımızın, traktörlerde güvenlik çerçevesi bulunmamasından, bulunanların ise bazı traktör sürücüleri tarafından sökülmesi veya indirilmesinden dolayı traktörün kaza anında ters dönmesi, motosiklet/motorlu bisiklet sürücü ve yolcularında ise kask bulunmamasından dolayı hayatlarını kaybettiği vurgulanarak örnek olaylara da yer verilmiştir.

Kale Kaymakam Vekili Sn. Aldulkadir ŞAHİN yaptığı konuşmasında trafik kazalarının alınacak tedbirler ile önlenebilir kazalar arasında yer aldığını, çalışan ve üreten çiftçilerimizin alınması gereken basit tedbirlerin ihmali nedeniyle hayatlarını kaybetmeleri veya yaralanmalarının üzücü olduğunu, toplantıya katılan tüm muhtarlara Jandarma Trafik Timleri ile bu hususlarda koordine içerisinde çalışılması, konunun öneminin vatandaşlarımıza anlatılması yönünde Jandarma Trafik Personeline her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirtmiştir.

Seminer sonunda kura ile belirlenen çiftçilere Kale Ziraat Odası Başkanlığı tarafından temin edilen reflektörler hediye edilerek, reflektörü bulunmayan traktör römorkuna İlçe Kaymakam Vek. Abdulkadir ŞAHİN ve seminere katılan Belediye Başkanı, Ziraat Odası Başkanı tarafından reflektör takılmıştır. Ayrıca İlçe Kaymakamı tarafından bazı mahalle muhtarlarına çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verilmiştir.

reklam