reklam
reklam
hava 32° Orta
DOLAR 27,1626 % % 0.14
EURO 28,9074 % % 0
GRAM ALTIN 1.681,98 % % 0,44
ÇEYREK A. 2.750,04 % % 0,44
BITCOIN 726.091 % -0.098
reklam
Google News

PKK’DAKİ ÇÖKÜŞ SÜRECİNİ ANLATTI

Son Güncelleme :

19 Haziran 2021 - 17:29

/ 31 views kez okundu.
reklam
PKK’DAKİ ÇÖKÜŞ SÜRECİNİ ANLATTI
reklam

PKK’lı yaralı olarak ele geçirildikten sonra, iyileştiğinde örgütün yalanlarının farkına varan Şişman, çektiği videolarla örgütün karanlık yüzünü deşifre etti ve diğer teröristlere ‘teslim olun’ çağrısı yaptı.

25 yıldır PKK içinde ve terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan Özgür Gabar kod adlı terörist Fırat Şişman, PKK elebaşlarından Murat Karayılan’ın sağ koluydu. Örgütün sözde bölge sorumlularından birisi olan Şişman, 8 Nisan’da Şırnak’ta yapılan Eren-10 operasyonunda ağır yaralı olarak geçirildi.

25 yıldır PKK içinde olan Şişman, örgütün en büyük sözde bölge sorumlularından birisi. 8 Nisan’da Şırnak’ta Eren-10 operasyonunda ağır yaralı olarak ele geçirildi.

Jandarma ekiplerine PKK ile ilgili tüm bildiklerini anlatan terörist, çektiği videoda örgütün çöküş sürecine girdiğini ve içeride panik havasının hâkim olduğunu anlattı.

Örgüte katılımların son yıllarda azaldığını söyledi. Terörist Şişman, Örgütün çöküş sürecine girdiğini şu sözlerle anlattı:

‘Örgüt hiçbir zaman bu süreçte yaşadığı kadar büyük zorluklar yaşamadı. Son beş altı yıldır özellikle askeri performans açısında örgüt büyük bir düşüşe geçmiş durumda. Kitle desteğinin çoğunu kaybetti. Örgüte katılımlar sıfıra indi’ dedi.

SİHA’LARDAN ÖRGÜTE BÜYÜK DARBE!

Başarılı kara operasyonları PKK’ya yalnızca büyük darbe vurmayla kalmadı, yerli SİHA’lar örgütte paniği neden oldu. Terörist Şişman da örgütün kabiliyetinin ortan kalktığını söyledi.

Ele geçirilen terörist Şişman; ‘Özellikle Türkiye’de üretilen yeni modern askeri teknolojiler üretilen SİHA ve İHA’lar genel olarak örgütteki geçmiş süreçteki hareket kabiliyetinin tümünü ortadan kaldırmış oldu’ diyerek Türk’ün gücünün altında ezildiklerini belirtti.

ÖRGÜT DAĞILMAYA DEVAM EDİYOR

Terörist Fırat Şişman, bölücü terör örgütünün içindeki çözülmeleri ve tartışmaları anlattı.

‘Hayatlarını kaybeden insanlar yine örgüt tarafından eleştirildiler. Neden günlük hareket ediliyor, neden açık hareket tarzı var, neden köylüler ile ilişkiye geçiliyor, milisler ile görüşülüyor”

‘TESLİM OLUN’ ÇAĞRISI

Diğer teröristlere de ‘teslim olun’ çağrısı yapan terörist Şişman;

‘Şimdiye kadar örgüt içerisinde yaşanan ve var olan zorlukları sizlerde en az benim kadar biliyorsunuzdur. Ve yaşayarak bizzat öğrendiniz. Bütün arkadaşlarım kendileri için, aileleri için, yeni ve anlamlı bir hayata başlamak için kalan hayatlarını devam ettirebilme düşüncesi içerisinde bulunmalıdırlar’ dedi.

TERÖR OLAYLARININ PLANLAYICISI: ŞİŞMAN!

Terörist Fırat Şişman’ın 5 Eylül 2015 tarihinde Hakkari Yüksekova Bostancık mevkiinde askeri konvoya saldırı sonucu 16 askerin şehit edilmesi 6 askerin yaralanması eylemlerini planlayan ve bizzat katılan terörist olduğu belirlenmişti.

Şişman’ın 2014 – 2015 yıllarında Hakkari bölgesinde meydana gelen terör olaylarının sorumlu ve planlayıcısı olduğu öğrenildi. Ayrıca, 2020 Eylül – 2021 Nisan ayları arasında sözde Botan Saha olarak bilinen Şırnak, Mardin, Van, Siirt ve Şanlıurfa illerindeki terör olaylarının planlayıcısı da olduğu tespit edildi.

reklam