Escort Paris
reklam
reklam
hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,8363 % % 0.04
EURO 20,2234 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.137,43 % % 0,48
ÇEYREK A. 1.859,69 % % 0,48
BITCOIN 441.536 % 0.322
reklam
Google News

PAÜ Buldan’da Mezuniyet Töreni Yapdı

Son Güncelleme :

02 Ağustos 2021 - 11:07

/ 24 views kez okundu.
reklam
PAÜ Buldan’da Mezuniyet Töreni Yapdı
reklam

Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksek Okulu’nun 2020-2021 yılı mezuniyet töreni okul bahçesinde yapıldı. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, MYO’dan dereceyle mezun olan öğrencilere,  geleneksel el dokumaları hediye ederek kutladı.

Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Okulu, 2020-2021 yılında 130 mezun verdi.  Dış Ticaret Programı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları,  Büro Yönetimi .ve Yönetetici Asistanlığı, Pazarlama, Moda Tasarım, Mimari Restorasyon, Bankacılık ve Sigortacılık ve Giyim Üretim Teknolojisi programlarından dereceyle mezun olan öğrencilerin  diplamalarını aldığı törene, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof.Dr. İbrahim Kısaç,  Prof.Dr. Necip Atar, Buldan MYO Müdürü Doç. Dr. Gizem Karakan Günaydin, öğretim üyeleri ile  öğrencilerin aileleri katıldı.

Buldan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Folklör ekibinin gösterisiyle başlayan Mezuniyet Töreninde,PAÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fatıma Akyüzlüer’in  verdiği mini konsere eşlik eden davetliler  keyifli vakit geçirdi.

Açılış konuşmasında, Mezun öğrenciler adına Moda Tasarım Bölümü  öğrencisi Kübra  Olgun, duygularını dile getirirken  MYO Müdürü Doç. Dr. Gizem Karakan Günaydın, mezun öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

PAÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. İbrahim Kısaç konuşmasında  mezun öğrencilere söslendi. Eğitimin hayat boyu devam ettiğini vurgulayan Prof.Dr. Kısaç, “Mezun öğrencilerimizin bazıları meslek hayatına atılırken bazıları  da lisans eğitimlerine devam edecek. Geleceğiniz için sürekli öğrenen bireyler olmayı ilke edinmeli ve kendinizi her alanda sürekli geliştirme gayretiyle hareket etmelisiniz. Meslek Liseleri, Meslek Yüksek Okulları deyince akıllara ara eleman gelir. Biz ara elemanı kabul etmiyoriz. Nitelikli eleman olarak alanınız ne olursa olsun, öğrenmede sürdürülebilirliği ön planda tutarak daha donanımlı olmaya ve farklılık oluşturmaya çalışınız” dedi.

MEZUN ÖĞRENCİLERİN ÖDÜLLERİ BULDAN BELEDİYESİ’NDEN

Açılış konuşmalarının  MYO okul ikincisi Moda  Tabarım Bölümünden Kübra Olgun ödülünü Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’ten aldı.  Başkan Şevik, yüksek öğrenimleri için Buldan MYO’ya tercih eden ve  başarıyla mezun olan tüm öğrencilere,  geleneksel el dokuması ürünlerden hediye etti.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümün’den dereceyle mezun olan Metin Yeşildağ, aynı zamanda PAÜ MYO’da güvenlik görevlisi olarak çalışıyor.  MYO’da  2002 yılından  beri güvenlik görevlisi olarak çalışan Metin Yeşildağ ödülünü,  PAÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. İbrahim Kısaç’ın elinden aldı.

SABAHATTİN ALİ’NİN AKRABASI MYO’DAN MEZUN OLDU

Türk Edebiyatı’nda özel bir yer edinmiş , toplumcu gerçekçi yazarlardan biri olarak kabul gören ve Kürk Mantolu Madonna ile okurların gönlünde  taht kuran Sabahattin Ali’nin  3.kuşaktan akrabası  olan Alihan Gözaydın, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programından  başarıyla mezun oldu.  Mezuniyet törenine  katılan  dedesi Sabahattin Ali’nin yeğeni Hür Şenyuva, annesi  Esra Gözaydın  Alihan’ın  sevincini paylaştı.  Alihan’ın  Annesi Esra Gözaydın, 2019’da kağıt için Buldan’a geldiklerinde  Alihan ve kendileriyle yakından ilgilenen  Buldan’da Başkan Mustafa Şevik’e  teşekkür  etti, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Buldan Belediyesi, mezuniyet törenine katılan öğrenci ve ailelerine pilav ve ayran dağıttı.

reklam