reklam
reklam
hava 33° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 726.057 % -0.027
reklam
Google News

PATİFEST 2023

Son Güncelleme :

13 Eylül 2023 - 13:53

/ 3 views kez okundu.
reklam
PATİFEST 2023
reklam

Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen “Patifest” bu yıl da dopdolu geçti. Pamukkale Belediyesi’nin organizasyonu ile can dostlara yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Patifest 2023” etkinliğinde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Can dostlarımızla paylaşacağımız ‘Patipark’ ay sonuna kadar tamamlanacak. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması konusunda önemli bir projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

Hayvan haklarında farkındalığı artırmak amacıyla Pamukkale Belediyesi tarafından “Patifest Denizli 2023” adıyla düzenlenen etkinliğe İncilipınar Parkı ev sahipliği yaptı. Sosyal farkındalık çalışmalarına önem veren belediyeler arasında ilk sıralarda yer alan Pamukkale Belediyesi, Patifest’in bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdi. Sokak hayvanlarının tedavisine ve mama ihtiyaçlarına destek sağlanacağını festivalde, Denizli’de hayvan dostlarının bir araya geldi. Özellikle minik hayvan dostlarının yoğun ilgi gösterdiği festivale, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, eşi Dr. Nur Örki ve çocukları ile aile üyemiz dediği sahiplendikleri köpekleriyle birlikte katıldı. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın izlediği Patifest 2023, can dostların hünerlerini sergilediği yarışmalarla renklendi. Festivalde köpeğim ile aramdaki uyum, tarz, sadakat kategorilerinde gerçekleşen yarışmalarda ödüle layık görülen can dostları ve onların sahiplerine günün anısına madalyaları Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki verdi.

“SEVELİM SEVMEKTEN ASLA ZARAR GÖRMEYİZ”

“Dünyayı can dostlarımız olan hayvanlarla paylaşıyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bazen televizyonlarda, haberlerde denk geliyorum. Bir hayvanı tekmeleyen iki ayaklıyı görüyorum ve diyorum ki bunu nasıl yaparsın, ruhunda hiç mi sevgi kalmadı. Ruhumuzun uykuda olan kısımlarını uyandırmanın bir yolu var. O yol bu can dostlarımıza vereceğimiz sevgiden geçiyor. Bazen biz ilgimizi azaltsak dahi onlar hep sevgilerini, şefkatlerini gösterirler. Onlarla birlikte olmak gerçekten çok güzel. Sevelim sevmekten asla zarar görmeyiz. Hepsini sevelim. Sadece evimizdekileri değil ama her yerdekini. Sokaktakileri, sahipsiz kalmış olanları da. Hiçbirini sahipsiz bırakmayalım. Bu etkinliklerimizin amaçları içerisinde topluma bir de mesaj vermek var. O da şudur; biz sadece evimizde bahçemizde bizlerle hayatını sürdüren can dostlarımıza vermeyelim sevgimizi. Sokaklarda bizim ilgimize ve şefkatimize muhtaç olanları da unutmayalım. Onların da bir can olduğunu asla gözden kaçırmayalım” dedi.

“PATİ PARK EYLÜL SONUNA HAZIR”

Hayvan dostlarına bir müjde veren Başkan Örki, “Sevgili dostlarım bizlerde belediye olarak geçtiğimiz sene vaat ettiğimiz bir projemiz vardı. Eylül ayının sonu itibariyle Patipark’ımızı sizlerin ve can dostlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Maalesef yazlık heveslerle hayvan ediniyoruz. Sonrasında onlara vakit geçirmede sorun yaşadığımızı düşünüp onları terk ettiğimiz de oluyor. Biz istedik ki pati dostlarımızla kullanabileceğimiz, onlarında keyifle vakit geçirebileceği bir parkımız olsun. İnşallah Eylül ayı sonu itibariyle her birinizin hizmetine sunulmuş olacak. Orada da keyifli güzel günleri hep birlikte paylaşalım” diye konuştu. Hayvan dostlarına yeni bir projenin müjdesini de veren Başkan Örki, “Bundan sonra da, hayvansever derneklerimizle sürekli bir aradayız. Biz hayvanlarla mücadele etmeyeceğiz. Biz hayvan sayısındaki o kontrolsüz popülasyonla mücadele edeceğiz. Hayvan kısırlaştırmayla ilgili olarak çalışmalarımızda Denizli’mizdeki veterinerlerimizle iş birliği içinde olarak,  hassasiyet göstereceğiz. Yeni projemiz bu. Böylelikle yıllara göre sokaklarımızdaki hayvan sayımızda da bir azalma olmuş olacak. Yine sokaklarda besleme çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Sıcak yaz günlerinde su imkânı sağmaya devam edeceğiz. Sevgili dostlarım biz dünyayı bu güzellikler birlikte paylaşıyoruz. Onlara da saygı duyarak şefkat göstererek, bu dünyayı birlikte yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

reklam