Sun Gazetesi

Reklam

Online Eğitim Düzenlendi

Reklam
Online Eğitim Düzenlendi
3 views
23 Eylül 2020 - 9:28
Reklam

İş Kulüpleri; kadınlar, gençler, engelliler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, tedavi görmüş madde bağımlıları gibi özel politika gerektiren gruplarda yer alan vatandaşlarımıza yönelik yoğunlaştırılmış iş ve meslek danışmanlığı programıdır.

İş Kulüpleri çalışmaları kapsamında hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre Gençlik Merkezleri, Üniversiteler, ŞÖNİM, Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, Belediyeler, AMATEM, YEDAM, Cezaevleri, Askeri Birlikler, göçmen dernekleri ve sivil toplum kuruluşları gibi Kurum ve Kuruluşlarla işbirliği yapılmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Daire Başkanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde ilimiz kadın konuk evlerinde hizmet alan 23 kadına iş kulübü eğitimi düzenlendi. Denizli İŞKUR İş Kulübü Liderlerince online olarak gerçekleştirilen eğitime, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Daire Başkanlığı personeli de katılım sağladı.

Kadınlarımızın iş arama becerilerinin geliştirilmesine yönelik yapılan iş kulübü eğitiminde, işgücü piyasası ve işveren beklentileri, mesleki eğitim, işbaşı eğitim programı ve toplum yararına programlarla birlikte; “İş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama, telefon görüşmeleri, mülakat teknikleri, beden dili ve iletişim” konularına yer verildi.

Reklam
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.