Escort Paris
reklam
reklam
hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,8337 % % 0.03
EURO 20,2285 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.139,07 % % 0,63
ÇEYREK A. 1.862,38 % % 0,63
BITCOIN 441.699 % 0.398
reklam
Google News

Öğrenciler İçin Maske Ürettiler

Son Güncelleme :

02 Aralık 2020 - 8:33

/ 15 views kez okundu.
reklam
Öğrenciler İçin Maske Ürettiler
reklam

Koronavirüs salgınının bütün dünyayı etkisine aldığı bugünlerde, salgının yayılımını azaltmak için maske kullanımı son derece önemli hale geldi. Koronavirüsün etkisini azaltmak üzere Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı iki okul önemli bir çalışmaya imza attı.

Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Pamukkale Belediyesi arasında imzalanan maske protokolü ile Pamukkale Belediyesi’nin anaokulu ve ilkokullar için dağıtmayı planladığı maskeler, Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama okulu tarafından üretilip kullanıma hazırlandı.

Koruyucu maskelerin dikimi ve üretim süreci Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilirken, paketleme ve kullanıma hazır hale getirilmeleri ise; özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerin eğitim gördüğü İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.

Toplam 35 öğretmen, öğrenci ve personelin görev aldığı projede; Mesleki Eğitim ve Özel Eğitim Uygulama Okulu iş birliğinin güzel bir örneği sergilenerek 20.000 adet maske, üretim bandından çıkarılıp kullanıma hazır hale getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı veriler doğrultusunda Meslek liseleri, ülke çapında, yeni tip Koronavirüs salgınına rağmen üretim kapasitesini geçen yılın aynı dönemine göre % 25 artırarak ekonomiye 10 ayda 330 milyon liralık katkı sundu. Temizlik ve dezenfeksiyon ürünlerinden maskeye, tek kullanımlık önlük ve tulumdan yüz koruyucu siperliğe kadar pek çok ürünün seri üretimine geçen meslek liseleri; eğitim-üretim-istihdam üçgeninde çok önemli aşamalar kaydetti.

İlimizde de, 2020 yılının Mesleki Eğitim Yılı ilan edilmesinin ardından büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda; sürdürülebilir, sahip olunan genç nüfusu bir rekabet avantajı olarak kullanabilen ve bu vesileyle ülkemiz ekonomisine itici güç olmayı hedefleyen bir çizgide, çalışmalarına ara vermeden devam edecektir.

reklam