Sun Gazetesi

Reklam
Muayene Ödemesinde Yeni Dönem

Görevliler, ilgili bankanın, bu meselede imkan veya seçenek vermesi halinde taksit gelmesinin de mümkün olabileceğini dile getirdi.

Türkiye’de, araç muayene işlemini, 3 ortaklı TÜVTÜRK gerçekleştiriyor. Ortaklar sırasıyla Doğuş Grubu, TÜV SÜD ile Bridgepoint.

Araç muayene bedeli, her sene tekrar değerleme miktarında artırılıyor. Bu sene için düzenlenen % 22.58’lik tekrar değerleme miktarında yapılan yükselişle beraber otomobil için araç muayene bedeli, 342 lira 50 kuruş oldu. Egzoz emisyon bedeli ise 80 liraya yükseldi.

Vatandaşlar, bu zamma tepki gösterdi. Fiyat artışının, tekrar gözden geçirilmesini talep etti. İndirim meselesinde bir çalışma mevzusu gündemde değil. Buna karşılık nakit haricinde ödeme alternatifleri değerlendiriliyor.

Ankara’da müzakerelerde, araç muayene bedelinin kredi kartıyla ödenmesine ile ilgili bir çalışma yapıldığı değerlendiriliyor. Bu faaliyetin belli bir noktaya ulaştığı belirtildi.

Görevliler, alakalı bankanın, bu meselede imkan veya alternatif sunması halinde taksit de yapılmasına imkan olacağını dile getirdi. Bankanın, pozisyonunun ehemmiyeti olduğunu belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.