reklam
reklam
hava 25° Güneşli
DOLAR 27,5709 % % 0.48
EURO 29,0065 % % 0.78
GRAM ALTIN 1.619,25 % % 0,45
ÇEYREK A. 2.647,47 % % 0,45
BITCOIN 766.622 % 0.329
reklam
Google News

Menderes Köprüsü Yenileniyor

Son Güncelleme :

25 Ocak 2021 - 9:27

/ 3 views kez okundu.
reklam
Menderes Köprüsü  Yenileniyor
reklam

 

Sarayköy ilçesinde Menderes Nehri üzerinde bulunan köprü, dayanıksız olduğu için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce yıkımına başlandı.  Yıkım çalışmalarını inceleyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile birlikte halkımıza söz verdiğimiz yeni Menderes Köprüsü’nün yapımına başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz”  dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın ilçe halkına söz verdiği yeni Menderes Köprüsü çalışmaları başladı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Sarayköy ile Buldan ilçeleri arasında ulaşımı sağlayan, 100 yılı aşkındır Menderes Nehri üzerine kurulu köprü için yıkım çalışması başlattı.

Belediye Başkanı Özbaş, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mustafa Horzum, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan ve Köprübaşı Mahalle Muhtarı Yusuf Tatlı köprünün yıkım çalışmasını inceledi.

Uzun yıllar araçların üzerinden geçtiği emektar köprünün yıkım çalışmalarının ay sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi.

“SÖZ VERDİĞİMİZ HİZMETİ YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
Menderes Köprüsünün tarihe tanıklık ettiğini aktaran Başkan Özbaş, “Yaklaşık 100 yıl önce bu köprü yapılmış. Zaman içinde de devletimiz ve kurumlarımız bu köprüyü son haline kadar getirmiştir. Bizim çocukluğumuzda diğer yol yapılmadan önce Menderes Köprüsü üzerinden İzmir’e ulaşırdık. Şimdi ise kullanım ömrünü bitirmiş bir köprü karşımızda. Köprünün yenilenmesiyle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile birlikte 2019 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza bir sözümüz vardı. Çok şükür sözümüzü hayata geçirdiğimiz bugünü görmek bizlere nasip oldu. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimizin tüm Bakanlarına, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüze ve Tarım ve Orman Bakanlığımıza, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Cahit Özkan’a, AK Parti Denizli Milletvekillerimiz Ahmet Yıldız, Şahin Tin ve Nilgün Ök’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve AK Parti İl Başkanımız Yücel Güngör ile önceki dönem İl Başkanımız Necip Filiz’e çok teşekkür ederiz” dedi.

reklam