Escort Paris
reklam
reklam
hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,8327 % % 0.03
EURO 20,2136 % % 0.06
GRAM ALTIN 1.137,25 % % 0,46
ÇEYREK A. 1.859,40 % % 0,46
BITCOIN 441.200 % 0.356
reklam
Google News

Marka Tescillendi

Son Güncelleme :

11 Mart 2021 - 18:29

/ 28 views kez okundu.
reklam
Marka Tescillendi
reklam

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2019 yılında hayata geçirdiği markalaşma, inovatif girişimcilik çalışmaları ile bir marka doğdu. İlimiz Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Sarazon” markasını tescillendirdi.

Markanın doğuş hikayesi ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile mücadele kapsamında eğitim alanlarında daha steril ortamlar oluşturmak fikriyle başladı.

Milli Eğitim Bakanlığının pandemi döneminde mesleki eğitim okullarının üretimde daha aktif olması adına attığı önemli adımlarla okula gönderilen ödenek ile Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde fikrin hayata geçirilmesi adına atölye kuruldu. Okulun 5 öğretmeni ve 2 öğrencisi ile Ar-Ge çalışmalarına hız verildi.

2020 yılının Ekim ayında okul bünyesinde döner sermaye işletmesinin  kurulmasıyla “Sarozon” adını alan ozon cihazımızının üretimine ve satışına başlandı.

Öğretmen ve öğrencilerimizin özverili çalışmaları ile ürettiğimiz ve Sarazon ismini verdiğimiz cihazımızın marka tescili için Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan başvuru onaylanarak  markanın tescil edildiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Hava ve suya ozon verme özelliği olan cihazımız; su içindeki, havadaki, yiyeceklerimiz ve kullandığımız eşyalar üzerindeki mikrop, virüs, bakteri, spor, e.coli, mantar, salmonella gibi insan sağlığına zararlı mikroorganizmaların yok edilmesini sağlıyor. Geliştirilen Sarazon cihazımızın kimyasal temizleme ve dezenfektan maddelerinden farkı geride hiçbir atık madde bırakmamasıdır. Okulumuzun atölylesinde 0,5 gr/h, 1gr/h, 4gr/h olmak üzere 3 farklı ozon dezenfeksiyon cihazı üretilmektedir. Aynı zamanda cihazımız dekoratif olarak da göze hitap etmektedir. Ahşap ve polikarbon olmak üzere 2 farklı modele sahiptir. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Pandemi süreci toplumumuzun mesleki eğitime bakış açısını değiştirdi. Bu süreç mesleki eğitimin yeniden hayat bulduğu bir dönem oldu” dedi.

reklam