reklam
reklam
hava 18° Bulutlu
DOLAR 23,3735 % % 1.08
EURO 25,2459 % % 0.29
GRAM ALTIN 1.473,47 % % 0,84
ÇEYREK A. 2.409,12 % % 0,84
BITCOIN 625.591 % -0.27
reklam
Google News

KYK borçlarıyla ilgili düzenleme

Son Güncelleme :

20 Temmuz 2022 - 14:37

/ 9 views kez okundu.
reklam
KYK borçlarıyla ilgili düzenleme
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KYK borçlarına gelen faizlerin silineceğini ve yalnızca anaparanın ödeneceğini açıklamasının sonrasında e-devlet uygulamasına giren gençler farkın da anaparaya eklendiğini gördü.

Merkez Bankası Eski Başkanı, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, öğrencilerin bu konuya yönelik görsellerle tepkisini paylaşarak, “Anlaşılan o ki, açıklama tarihine kadar işlemiş faiz anaparaya ilave edilmiş ve bu faizli tutar sabitlenmiş ve bundan sonra faiz işletilmeyecek. Kısaca karar tarihine kadar işlemiş faiz silinmiyor” şeklinde konuştu.

Sosyal medyadan ekran görüntüleri paylaşıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından KYK kredisinin son halini kontrol eden borçlular, kredisinin anaparasının üzerine eklenen farkın da toplama dahil edildiğini ileri sürerek ekran görüntülerini sosyal medya üzerinden paylaştılar.

Sistemden kaynaklanan hata olabilir

Öte yandan bu iddia üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı kaynakları, bu durumun sistemden kaynaklandığını, düzenleme yapacağını ve faizlerin anaparaya eklenmeyeceğini; faiz tutarlarının tamamen silineceğini dile getirdi.

reklam