reklam
reklam
hava 21° Güneşli
DOLAR 27,5707 % % 0.49
EURO 28,9942 % % 0.74
GRAM ALTIN 1.615,60 % % 0,22
ÇEYREK A. 2.641,50 % % 0,22
BITCOIN 768.045 % 0.53
reklam
Google News

Koronavirüsün Yeni Bir Belirtisi Bulundu

Son Güncelleme :

05 Mayıs 2021 - 16:14

/ 30 views kez okundu.
reklam
Koronavirüsün Yeni Bir Belirtisi Bulundu
reklam

Koronavirüsün Yeni Bir Belirtisi Bulundu

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüste yeni bir belirti ortaya çıktı. İngiltere’de yapılan araştırmada, tırnaklarda ortaya çıkan bir iz kişinin daha önce koronavirüs geçirdiğine işaret ediyor.

Koronavirüsün Yeni Bir Belirtisi Bulundu

Koronavirüsle mücadele tüm hızıyla devam ederken, İngiltere’de yapılan bir araştırmada kovid-19’un yeni bir belirtisi ortaya çıktı.

KOVİD-19’UN YENİ BELİRTİSİ BULUNDU

2019 yılından beri küresel ortak gündem olmaya devam eden koronavirüs pek çok bilimsel araştırmaya konu olmaya devam ediyor. Neredeyse 2 yıldır binlerce bilim insanı virüsü mercek altına alarak aklımızdaki sorulara yanıt aramaya çalışıyor.

Bu isimlerden birisi olan Profesör Tim Spector, kişinin Kovid-19 geçirip geçirmediğini belirlemek için yeni bir belirti olduğunu açıkladı.

İngiliz Metro gazetesinde yer alan habere göre, bir kişi Kovid-19 geçirdiğinde bu tırnaklarında bir iz bırakıyor. Spector’a göre, tırnaklarda oluşan çizgi kişinin koronavirüs geçmişi olduğuna işaret ediyor.

‘Beau çizgileri’ olarak da adlandırılan bu durum vücut enfeksiyondan kurtulduğunda ortaya çıkar. ‘Beau çizgileri’nin kızamık veya kabakulak hastalıklarından sonra geliştiği daha önce saptanmıştı. Ancak bunun Kovid-19 ile de ortaya çıktığına dair henüz bilim dünyasını tatmin edecek büyüklükte bir çalışma bulunmuyor.

İngiliz basını Spector’ın araştırmanının bu durumu değiştirebileceğine dikkat çekiyor. Çizgilere egzama gibi cilt rahatsızlıklarının ve yetersiz beslenmenin de neden olabileceği belirtiliyor. Uzmanlar tırnak şeklindeki daha radikal değişikliklerin Tiroid hastalığı, diyabet veya demir eksikliği anemisi gibi ciddi hastalıkların habercisi olabileceği konusunda uyarıyor.

reklam