Sun Gazetesi

Reklam

Kadın Kooperatifine Destek

Reklam
Kadın Kooperatifine Destek
1 views
24 Eylül 2020 - 13:02
Reklam

BELKÜM Kadın Kooperatifi, Denizli Ticaret Odası Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi(Denizli ABİGEM)direktörü Sıdıka  Arıkan ve Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in katılımıyla toplantı gerçekleştirdi.   ABİGEM Direktörü Arıkan,  Buldanlı kadınlara ihtiyaç duyulan konularda eğitim ve danışmanlık hizmeti verebileceklerini açıkladı.

Buldan Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan BELKÜM Kadın Kooperatifi üyelerinin düzenlediği toplantıya,  Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  DTO ABİGEM Direktörü Sıdıka Arıkan, Kooperatif Başkanı Aysel Mustak ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında belediyenin imkanları doğrultusunda BELKÜM kadın kooperatifini desteklemeye hazır olduklarını belirten Başkan Şevik, “ Buldanlı kadınlarımızın el emeği göz nuru ürettikleri yöresel ürünlerini turizme kazandırmak ve  satarak aile ekonomilerine katkı sağlamaları amacıyla kurulan Kadın Kooperatifi,  ürettiği projelerle ilçe turizminin gelişmesine  önemli ölçüde destek olacaktır. Bu nedenle belediye olarak kadınlarımızın yanında ve imkanlarımız doğrultusunda gerekli desteği sağlayacağız” dedi.

Kooperatif Başkanı Aysel Mustak’tan çalışmalar hakkında bilgi alan Denizli ABİGEM Direktörü Sıdıka Arıkan,  “Denizli ABİGEM olarak, uzmanlarımızla birlikte İhtiyaç duyulan konularda eğitim ve danışmanlık hizmeti veremeye hazırız” dedi.

Reklam
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.