reklam
reklam
hava 22° Yağmur
DOLAR 20,0115 % % 0.19
EURO 21,3833 % % -0.24
GRAM ALTIN 1.249,93 % % 0,48
ÇEYREK A. 2.043,63 % % 0,48
BITCOIN 27.198,99 % 1.907
reklam
Google News

 İnsanlık Uyuyormu…

Son Güncelleme :

03 Mayıs 2022 - 0:21

/ 21 views kez okundu.
reklam
 İnsanlık Uyuyormu…
reklam

Tüm Dünyada yaşanan katliamlara sessiz kaldığımız gibi Ukrayna’da oynanan emperyalimin oyununa seyirci kalıyoruz. İnsanlık uyuyormu… yoksa ölmüş haberimiz olmamış…?

Ukraynalıların acı çektiği belli ki yardıma ihtiyaçları var. Biz Türk milleti olarak Ortadoğuda ve Doğu Türkistanda olduğu gibi  ABD, ÇİN ve RUS emperyalistlerin acımasız, vahşice katliamlarından kahrolduk. Sosyal medyadan Ukrayna’lıların seslenişini sizlere haykırmak istiyorum. Dünya üzerinde yaşayan insanları tüm canlıları seviyorum. Pis kapitalist, emperyalistler çekin ellerinizi üzerimizden.

İnsanoğlu kahroldu. Ukrayna topraklarında olanlara karşı bu dünya ne kadar çılgın ve güçsüz.
Ama bana orda insanlar nasıl zalimce ölüyor, yaptırım yapıyoruz diye yazmayın, söylemeyin.

İnsanlık uyuyormu… yoksa ölmüş haberimiz mi olmamış…?

Sosyal medyadan böyle bir metin aldım, etkilendim…
Ve kendimden ekleyeceğim, bir Kazak bana her şarkı söylediğinde, sizlere okuması için metni vereceğim.
Yüreğimin ağladığı, 2021 yılında da Yunan sınırından -0 derecede, soyularak Türkiye sınırına kovalanan ölüme terk edilen, çocukları kadınları ve insanları düşünüyorum. Şu an Ukrayna’dan gelen sese kulak veriyorum. Kırım Tatar Sürgünü ; 18–20 Mayıs 1944 · Tehcir, Etnik temizlik, Soykırım · Sürgün edilirken 7900’ün üstünde ve 1947’ye kadar 44.887-109.956 · Kırım Tatarları. katledildi. Çeviri de cümle kuruluşunda hatalar olabilir.  Fakat sizler tarafından değerlendirilmesi gerekli. 7 Nisan 2022 tarihinde Maria Osidacz paylaşımı, dünya insanlığına seslenişi; ” Bana ne zaman büyük Rus balerinleri anlatılsa, Browar’dan genç bir öğretmenin hikayesini anlatacağım, birçok kez akrabalarının gözünde şiddet ve bir sonraki sefer…
Ve kalbimdeki acıyla ne kadar çok istediğimi. Bunun gibi bir mesaj aldım ve onu aktarıyor.
Ve ekleyeceğim her biri bana Kazaczok şarkı söylediğinde ona okuması için bu metni vereceğim.
Maria Osidacz
“Bana her büyük Rus balesini anlattığınızda, size genç bir bira fabrikası öğretmeninin ailesinin önünde defalarca tecavüze uğradığı ve ardından Rus süper insanlar tarafından kaçırıldığı hikayeyi anlatacağım.
Onlarca veya belki yüzlerce tecavüze uğrayan Ukraynalı kadın. Çocukların yanında çok fazla.
Kadrolardan korkunç şiddet gören Borodyanka’lı genç kızlar hakkında.
Tecavüze uğrayan, öldürülen ve yolda bırakılan beş genç kızın cesetleri hakkında
Duyulan konuşmalarda bu iğrenç “Ukraynalı kadınlarla sikişeceğiz” hakkında.
İşte size zulme uğrayan büyük Rus balesi hakkında söyleyeceğim şey bu.
Bana her büyük Rus bestecileri anlattığınızda, Mariupol’de bodrumda annesi önünde ölen bir kızın ve küçük erkek kardeşinin hikayesini anlatacağım. Ve sonra, ölü annenin bedeniyle birlikte, çocuklar silah ateşinden bodrumda saklanmaya devam etmek zorunda kaldı.
Rus askerlerinin babasını nasıl vurduğunu gören Hostoml’lu bir çocuk hakkında. Sonra da oğlunu öldürmek istediler ama kurtuldu.
Direk yüzünden vurulan bir kız hakkında. Büyükannesiyle teknede kaçan küçük bir çocuk hakkında. Büyükanne boğuldu. Ve çocuk neredeyse bir aydır aranıyor.
İşte size büyük Rus besteciler hakkında söyleyeceğim şey bu.
Sen bana her büyük Rus tablosunu anlattığında ben de Makarovsk bölgesinden sırtından vurulan Ukraynalı sivilleri söyleyeceğim. Ve ateş etmeden önce askerler ellerini bağladı.
Bucza, Irpenia, Hostomla sokaklarında yaklaşık yüzlerce ceset.
Mülkün bahçesindeki toplu mezarlar hakkında. Sivil nüfusun toplu mezarları – yakın zamanda rahat ve güvenli şehirlere sakinler. Toplu mezarlar. 21. çağda.
İşte size büyük Rus tablosu hakkında anlatacağım şey.
Bana her büyük Rus tiyatrosunu anlattığınızda, Rus soyguncuların geri çekilme sırasında evi çatı örtüsü alan bira fabrikasından bir kadının hikayesini anlatacağım.
Ukrayna evlerinden ganimetle kıyılara yüklenen “İkinci Dünya Ordusu”nun tank ve zırhlı nakliyeciler hakkında.
Çalıntı telefonlar, tabletler, televizyonlar, çamaşır makineleri, halılar, mücevherler, alkol şişeleri, tavalar, kıyafetler, oyuncaklar, ayakkabılar – bu kötü adamların başına gelen
Belarus’a geldikten sonra ailelerine teker teker Rusya’ya ganimet gönderdikleri hakkında.
Belarus pazarlarında hırsızlığı nasıl takas ettiklerini.
İşte size zulme uğrayan büyük Rus tiyatrosu hakkında anlatacağım şey.
Sen bana her büyük Rus sinemasını anlattığında ben sana Kiev yakınlarındaki ahırlarda vahşice vurulan atları anlatacağım. Jasnohorodka hayvanat bahçesinde aç ve susuz kalan hayvanlar hakkında. Patlama sonucu yanmış geyik derisi hakkında. Şimdi maksimum vahşet için.. Rus işgalciler tarafından öldürülüp yenen Orta Asyalı bir çoban hakkında. Evet sen Shepherd’sın. Evet, köpek hakkında. Evet yiyene. İşte size büyük Rus sineması hakkında anlatacağım şey.
Sen bana büyük Rus edebiyatını her anlattığında ben de sana Rus askerlerinin anaları ve eşleri ile ele geçirilen onlarca konuşmasını anlatacağım.
B*ktan başka hiçbir şeyin olmadığı sohbetler.
Ukrayna evlerinde eşlerinin hırsızlık yapmaya ikna ettiği sohbetler.
Annelerin oğullarının güldüğü, eşlerinin kadınlara nasıl tecavüz ettiğinden bahseden sohbetler. Ve eğer bu konuşmalardaki tüm küfürleri kaldırırsan, sahip olduğun tek şey “merhaba” ve “yakında görüşürüz. ” İşte size zulme uğrayan büyük Rus edebiyatı hakkında anlatacağım şey.
Büyük Rus kültürü, edebiyatı, sineması, resim, tiyatro, balesi gitti. Soysuzların, hırsızların, tecavüzcülerin ve katillerin ülkesi. Medeni dünyada yeri olmayan vahşiler!
Ve Berlin, Londra, Larnaka, Milan, Tiflis, Nur-Sultan, Viyana ve diğer geçici sığınakların sıcacık apartmanlarındaki acılı yeni Rus muhalifleri, Rus gemisinin yolundan gitsinler, Rus Büyükünü ellerinde gururla taşıyan Rus gemisinin kültürü! “.

haber;ibrahim sun

reklam