reklam
reklam
hava 21° Güneşli
DOLAR 27,5707 % % 0.49
EURO 28,9942 % % 0.74
GRAM ALTIN 1.615,60 % % 0,22
ÇEYREK A. 2.641,50 % % 0,22
BITCOIN 768.045 % 0.53
reklam
Google News

İlçe Kongreleri Yapılacak

Son Güncelleme :

09 Eylül 2020 - 13:13

/ 4 views kez okundu.
reklam
İlçe Kongreleri Yapılacak
reklam

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen AK Parti’nin 7. Olağan Kongre sürecinde  ilçe kongreleri  “İnandığın Yolda Yürü” sloganıyla kaldığı yerden devam ediyor.

Pandemi öncesinde Babadağ, Buldan, Çal, Sarayköy ve Güney’de  ilçe kongrelerini tamamlayıp ilçe başkanlarını ve yönetimlerini belirleyen AK Parti Denizli teşkilatında kongre maratonu yeniden başladı.

Geçtiğimiz hafta sonu Bozkurt , Çardak, Honaz, Çameli, Acıpayam ve Serinhisar’da 7. Olağan ilçe kongreleri  Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyarak aynı heyecan ve birliktelikle gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşen kongreler de mevcut başkanlar güven tazeledi.

İlçe kongreleri bu hafta sonu 12 Eylül Cumartesi günü Tavas ,  Kale ve Beyağaç ile 13 Eylül Pazar günü de Baklan, Çivril ve Bekilli ile devam edecek.

  1. Olağan Kongre Sürecini tamamlayan 11. İlçe’de: Babadağ’da Suat Kaçamaz, Buldan’da Naci Çomuk, Sarayköy’de Volkan Gezen,Çal’da Yüksel Yılmaz, Güney’de Süleyman Tombal,Bozkurt’ta Mustafa Avcı,Çardak’ta Nazif Korkmaz, Honaz’da Mustafa Arık, Çameli’de Cengiz Yılmaz, Acıpayam’da Fikret Gümüş ve Serinhisar’da Cemal Kobaş AK Parti ilçe başkanı oldu.

Tekrar başlayan kongre süreci ile ilgili yazılı bir açıklama yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “ 7. Olağan Kongre sürecimizi ‘Denizli İçin İnandığın Yolda Yürü’ diyerek tekrar  başlattık. Kongrelerimizin tüm teşkilatlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Siyasetimizin merkezinden insan, sevdamızdan Denizli eksik olmadı. Bu uğurda hemşehrilerimizle omuz omuza yeni mücadelelere atılmaya ilk günkü aşkla bir kez daha hazırız diyen  Başkan Filiz Açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi:

“ Kongrelerimizi öncelikle açık alanlar da yapmaya özen gösterdik.  Ateş, öksürük, kronik hastalığı olanlar ile 65 yaş üstü delegelerden, zorunlu olmadıkça kongreye katılmamaları istedik. Kongrelerimiz de kullanılacak tüm ekipman ve alanlar dezenfekte ettirdik. Giriş ve çıkışları ayrı planladık.  Kongreye gelenlerin ateşlerini ölçerek ve tıbbi maske dağıtarak ve takmalarını sağlayarak içeri girişlerini gerçekleştirdik. Katılımcılarımıza sık sık kolonya ile dezenfektan dağıttık. Salonlarda oturma yerleri, koltuklar arasında mesafe olacak şekilde ayarladık.  Oy kabinlerinin içinde ve dışında dezenfektan bulundurduk. Kısacası Maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyet göstererek ve ne kadar çok hemşehrilerimiz ile sarılmak , kucaklaşmak istesek bile hasretimizi uzaktan selamlaşarak giderdik. Ama aynı heyecanla, aynı birlik beraberlikle kongrelerimizi gerçekleştirdik.

Bizim kongrelerimizde isimlerin hiç ama hiç önemi yoktur. Zaman zaman isimler değişse de , yönetimler revize edilse de, öz değişmez., bugün partimizin yüklendiği misyon, ruhu hedef ve idealleri değişmez. Biz dosdoğru bir istikamette ilerleyen, iyinin ve doğrunun mücadelesini tevarüs etmiş bir hareketiz.  Yenilenen teşkilatlarımız; Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması yolunda, AK Partimizin sürükleyici gücü olacaktır.

Şehrimizde, ilçemizde, mahallemizde herkesin gönlünü kazanmadan ve orada kalıcı hale gelmeden kendimizi görevimizi yerine getirmiş sayamayız, saymayacağız. Yeni dönemde; vefa, samimiyet, tevazu, gayret, ortak akıl, istişare, katılımcı siyaset anlayışıyla, Bu kutlu davada yol alan AK kadrolar olarak, Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerimize doğru ilerlemesi için gece-gündüz çalışıyoruz. Yorulmadan, dinlenmeden, durmak yok yola devam anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü AK Partinin davası, Türkiye’nin davasıdır.

Rabbim, birliğimizi, dirliğimizi, yol arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi bozmasın.  Allah’a sonsuz hamdü senalar olsun ki bizlere, bu ülkeye ve bu millete hizmetkar olma şerefini bahşetti. Rabbim bu şerefi daim kılsın. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz, bahtımız her daim açık olsun.

Gerçekleştireceğimiz kongrelerimizin partimiz ve memleketimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. İlçe teşkilatlarında bugüne kadar görev yapan bütün kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Hizmet yarışına devam edecek kardeşlerimize de başarılar diliyorum.”

reklam