reklam
reklam
hava 19° Orta
DOLAR 20,8811 % % 0.35
EURO 22,5753 % % 0.08
GRAM ALTIN 1.327,84 % % 0,42
ÇEYREK A. 2.171,02 % % 0,42
BITCOIN 27.069,88 % 1.073
reklam
Google News

Hayatımın Denetimi Elimde

Son Güncelleme :

23 Eylül 2021 - 11:48

/ 23 views kez okundu.
reklam
Hayatımın Denetimi Elimde
reklam

Hayatımın Denetimi Elimde Projesi; Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Denizli ili Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Denizli İl Milli EğitimMüdürlüğü ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliğinde yapılan protokolle hayata geçirildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığında gerçekleştirilen protokol imza törenine Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şube Müdürü Sedat Çolmon, Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş ile KADEM Denizli Temsilcisi Aysel Harktı katıldı.

İki yıl süre ile devam edecek projede; 16 yaş ve üstü, iş arayan çocuk ya da yetişkin kadın yükümlülerin rehabilitasyonunun sağlanması hedefleniyor.

Yükümlükerin alacakları mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri doğrultusunda istihdam edilmeleri yolu ile yeniden suç işleme risklerinin azaltılması beklenen projede, 100 kadın yükümlünün istihdam edilmesi ve 300 kadın yükümlünün mesleki eğitim alması öngörülüyor.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler:

  1. Halk Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile sertifikalı Tekstil Teknolojileri/ Düz dikiş makineci kursu eğitimleri verilecektir. Eğitim 3 ay sürecek ve kursiyerlerin eğitime katıldıkları her gün için, kişi başı günlük 45 TL cep harçlığını İŞKUR karşılayacaktır. Eğitimler, CV hazırlama, iş arama teknikleri, problem çözme teknikleri, öfke kontrolü, kadın hakları vb. seminerler ile desteklenecektir.

 

  1. Eğitim sonrası kursiyerler 6 ay süreyle Denizli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan tekstil firmalarında işbaşı eğitim programına alınacaktır. Kursiyerlerin eğitime katıldıkları her gün için, kişi başı günlük 108 TL cep harçlığı İŞKUR karşılayacaktır.

 

  1. İşbaşı eğitim programını başarıyla tamamlayan kadın yükümlülerin, Denizli İŞKUR ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü desteğiyle ildeki tekstil firmalarında istihdamı sağlanacaktır.

 

  1. KADEM Denizli Temsilciliği katılımcılara, “Kendini Tanıma”, “Düşüncelerini Anlama ve Yönetme”, “Duygularını Fark Etme ve Zor Duygularla Başa Çıkma”, “Kendine ve Başkalarına Karşı Nezaketli İletişim”, “Kendi Geleceğini Kurma ve Gelişen İnsan Olma”, “Güven Toplumun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları Eğitimi”, ‘İki İnsan Eğitimi’ “Aile İçi İlişkiler ve İletişim”, “Hijyen Eğitimi”, “Kadın Sağlığı” gibi başlıklar altında eğitimler verilecektir.
reklam