DOLAR 32,2022 0.06%
EURO 34,8575 -0.08%
ALTIN 2.407,87-2,15
BITCOIN 2189948-1.83144%
Denizli
21°

AÇIK

03:40

SABAHA KALAN SÜRE

Hakkımızda

Sun Press Hakkında

SUN Siyasi&Aktuel gazete kuruluş öyküsü, çocukluk yıllarına dayanmaktadır. Gazeteci Matbaacı Emin İlhan Sun tarafından Denizli Buldan ilçesinde 1958 yılında İlk Adım Matbaası kurulmuş, burada HÜRYOL gazetesi ile basın hayatına girmiştir. O yıllarda Buldan ilçesine ulaşımda zorluklar yaşanması sebebiyle Sarayköy ilçesine taşınmış, Yeni Matbaa kurulmuştur. Ve burada SARAYKÖY SESİ gazetesi faaliyete girmiştir. 2004 yılında SUN gazete yayın hayatına başlamıştır. Kurucusu İbrahim Sun, çocukluk yıllarında Yeni Matbaada gazete dağıtımı, haber hazırlanması, kurşun hurufatla dizgi ve tipo sisteminde baskı yapmıştır. Şu an elektronik sistemde son teknoloji ile basılan gazete milleti aydınlatılma gayretindedir. !986 yılında Denizli vilayetinde faaliyete giren Baskı&Ambalaj Sanayi kendi alanında örnek şirketler arasına girmiştir.
Genel olarak medyanın, özelde de gazetenin, toplumsal olayların incelenmesinde, yararlanılan en önemli kaynaklardan biri olduğu, bir çok araştırmacı tarafından tartışmasız kabul edilmektedir. Gazete, tarihçinin olayları kronolojik bir sıralama ile takip etmesine, sosyologun toplumsal olayların niceliklerini belirleyebilmesine, siyaset bilimcinin egemen ve muhalif düşünce biçimlerini araştırmasına olanak sağlamaktadır. Ancak sosyal bilimlerin hangi alanından olursanız olun, araştırmacının toplumu çözümlemekte faydalandığı gazetenin güvenilirliğinden emin olması gerekiyor.
MİLLET SİZİNLE GÜÇLÜYÜZ…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.