reklam
reklam
hava 26° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 726.838 % -0.143
reklam
Google News

Bulgaristan Bakan Yardımcısı İsmailov Yanınızdayım

Son Güncelleme :

14 Haziran 2021 - 12:23

/ 68 views kez okundu.
reklam
Bulgaristan Bakan Yardımcısı İsmailov Yanınızdayım
reklam

11 Temmuz’da erken seçim var: Bulgar ve Türk vatandaşlarının ve çifte vatandaşlarımızın oylarına talibiz.

2021 yılı 11 Temmuz’da yapılacak erken seçimleri için Eski Savunma Bakan Yardımcısı Orhan İsmailov GERB’yi destekleyecek. Orhan İsmailov, Güner Tahir ve GERB Genel Başkanı Boyko Borisov ile Sofya’daki parti merkezinde yaptıkları görüşmede bunu açıkladı. DEN temsilcileri, GERB partisine tam desteklerini ifade ettiler ve tüm destekçilerini 11 Temmuz’da ülkemizdeki tek demokratik koalisyon olan GERB / ​​​​UDF’ye oy vermeye çağırdılar.

 

16 Haziran sonrası Türkiye’de olacağız. Dertlere çözüm arayışı içindeyiz.

Orhan İsmailov, 2021 yeni yılında  Dünya covıd 19. pandemisi nedeniyle hayatlarımız değişti. Dünya krizler, depremler ve daha fazlası ile sarsıldı. İnsanlık hayatın normal ritmini değiştiren birçok denemeden geçti. Ülkemizde de çok şey yaşandı, bazıları hoş, bazıları kötü, ama bunlar hayat dersleri, her biri bizi daha akıllı ve daha güçlü kılıyor.
2021 yılının erken seçiminin, hepinize ve ailenize, pandeminin üstesinden gelmenizi, hayatınızda her zaman doğru seçimler yapmak, sevgi ve anlayış, yardımcı olmak dileğinde bulundu.

 

Eski Savunma Bakan Yardımcısı İsmailov; “Destek için teşekkürler. Hem hükümetin hem de GERB’nin Bulgar Müslümanlarına karşı tutumu her zaman çok iyi olmuştur. Hala barış içinde ve kardeşçe yaşamak istiyorsak – başka yolu yok, “dedi toplantının başında GERB başkanı ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov. Karışık nüfuslu yerler de dahil olmak üzere ülkemizdeki sürekli modernleşen altyapıya dikkat çekti. “Hem Rodoplarda hem de Kuzeydoğu Bulgaristan’da sürekli olarak yeni yollar, okullar, anaokulları, tapınaklar inşa ediliyor. Hangi etnik gruptan olursa olsun – hepsi Bulgar vatandaşı ve modern bir yaşam ortamını hak ediyor, “dedi ve bunun trajik canlanma sürecinin tekrarlanamayacağının garantisi olduğunu da sözlerine ekledi.
GERB başkanına göre, seçimlerin arifesinde birçok parti iktidar hayali kuruyor ve parlamentoya girmek istiyor – ancak gerçek hedefleri ve öncelikleri yok.

“Bazıları seçime muhalefet olma düşüncesiyle girdi. Onları daha iyi duymak için. Bir devlet adamının hırsı bu olmamalı. Pandemi sonrası toparlanma için önümüzdeki yıllarda AB’den yaklaşık 60 milyar BGN alacağız. Mutabık kalınan fonları korumak ve belirli projelere ve politikalara yatırım yapmak için mevcut tüm potansiyelimizi ve deneyimimizi kesinlikle kullanmamız gerekiyor. Seçimi kimin kazandığı bile önemli değil, sonrasında ülkenin nasıl yönetileceği önemli. Ekonominin canlanması herkes için bir öncelik olmalıdır. Bunun için istikrar ve çok çalışma gerekiyor” dedi.
“Son zamanlarda siyasilerin Türkiye hakkında kötü konuşması çok moda. Ama Türkiye bizim komşumuz, NATO müttefikimiz ve kilit ortağımız. Göçmen krizi sona ermedi, bu nedenle iyi komşuluk ilişkilerinin sürdürülmesi bölgede güvenliğin korunmasında kilit bir faktördür, “dedi.

“Umarım bu, tüm vatandaşların ve ülkedeki etnik barışın çıkarına olabilecek uzun vadeli bir işbirliğinin başlangıcıdır. Kimin hangi partiden olduğu önemli değil, halk için çalışıp çalışmadığı önemli. DEN Başkanı Mehmed Dikme toplantıda yaptığı konuşmada, ortaklığımızın GERB’nin HÖH ile ortak çalışması yönündeki spekülasyonları da ortadan kaldıracağını ümit ediyorum” dedi.

“Ülkedeki tüm etnik grupların temsilcilerinin iktidarda olması önemlidir. Birlikte çalıştıkça birbirimizi daha çok tanıyacağız” dedi.

 

Eski Savunma Bakan Yardımcısı Orhan İsmailov’a göre, GERB ve UDF, parlamento seçimlerinde yarışacak en demokratik koalisyon. “Diğer partilerle görüştük ama onların sahte demokrat oldukları ortaya çıktı. Ulusal güvenlik, doğrudan milletin birliğine bağlıdır” dedi.

reklam