reklam
reklam
hava 24° Yağmur
DOLAR 23,3743 % % 0.5
EURO 25,4507 % % 1.95
GRAM ALTIN 1.480,17 % % 2,01
ÇEYREK A. 2.420,08 % % 2,01
BITCOIN 626.238 % 0.62
reklam
Google News

GENÇLERİMİZİ UYUŞTURUCUDAN KURTARALIM!

Son Güncelleme :

11 Şubat 2022 - 12:55

/ 17 views kez okundu.
reklam
GENÇLERİMİZİ UYUŞTURUCUDAN KURTARALIM!
reklam

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği denizli Şubesi tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de gençleri uyuşturucuya karşı korumak için harekete geçti. Türkiye çapında “Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi” adıyla mücadele yürüten CKD Gazi İlkokulu yanında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Dernek adına YK üyesi Elif Çobanoğlu yaptı. Çobanoğlu, “Değerli Denizli halkı, Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak Türkiye çapında başlattığımız uyuşturucuya karşı anneler hareketini sizlere duyurmak amacıyla toplanmış bulunuyoruz.  Hepiniz hoş geldiniz. Gençlerimizi ve geleceğimizi tehdit eden uyuşturucu maddelerin kullanılmasını önlemede, ailelere, özellikle biz annelere büyük görevler düşüyor.

NEOLİBERALİZMİN YOZ KÜLTÜRÜNE HAYIR!

Emperyalizm, Türkiye gibi Ulus Devletleri yalnız terör ve silahla değil, ekonomik, siyasal ve sosyal baskılarla zayıf düşürmeye, parçalamaya çalışıyor. Bunun en güzel örneği de PKK’ya yönelik operasyonlarda tonlarca uyuşturucu madde ele geçirilmesidir. Ülkemiz uyuşturucu kaçakçılığında Asya ve Avrupa arasında önemli bir geçiş yoludur. 1980’lerden beri ulusal birliğimiz ve kültürümüz, küreselleşme adı altında büyük bir saldırıya uğramıştır. Bu kültürel saldırı gençlerimizi, tarihimizden ve manevi değerlerimizden uzaklaştırmaktadır. Gençlerimize, özgürleşme ve modernleşme adı altında batının çürümüş, yozlaşmış kültürü dayatılmaktadır. Ülkemizi daha çok sömürmenin yolu, gençlerimizi, vatanından, kültüründen kopartıp uyuşturmaktan geçmektedir. Gençlerimiz ve çocuklarımız, dizi filmler ve müzikler aracılığıyla uyuşturucu kullanmaya teşvik edilmekte, bedenen ve zihnen hastalıklı bireylere dönüştürülmektedir.

SESİMİZE SES OLUN!

Madde kullanımı, hasta bireyler yaratmanın ötesinde suç işlemeye eğilimli, üretemeyen, çalışamayan gençler yaratmaktadır. Değerli basın emekçileri, çalışmalarımızın geniş kesimlere duyurulması için sizlerden güçlü destek bekliyoruz. Lütfen sesimize ses olun, çalışmalarımızı ne kadar çok anne ve aileye duyurursak uyuşturucu bataklığını o kadar çabuk kuruturuz. Amacımız, neo-liberal safsataya kulak asmayan, ailesine, milletine ve ülkesine bağlı, bireyci değil toplumcu, bencil değil paylaşımcı, tertemiz gençler yetiştirmektir. İşte o zaman geleceğe güvenle bakabiliriz.

Projemize destek veren İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne, anneler olarak teşekkürü borç biliriz. Sevgili Denizlililer, hepinizi birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Masa çalışmamız hafta içi her gün Gazi İlkokulu yanında yapılacaktır” dedi.

reklam