reklam
reklam
hava 26° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 726.838 % -0.143
reklam
Google News

Geleceğin Astronotlar Nerede Yetişecek?

Son Güncelleme :

02 Temmuz 2021 - 13:42

/ 19 views kez okundu.
reklam
Geleceğin Astronotlar Nerede Yetişecek?
reklam

GELECEĞİN ASTRONOTLARI BURADAN ÇIKACAK!

Gençlerin astronot olma isteklerini ortaya çıkarmayı hedefleyen merkez, pazartesi hariç her gün 11.00-16.00 saatlerinde gezilebiliyor.

Merkezi ziyaret edenler, astronotların uzaydaki yaşamından güneş sistemine, yolcu uçağı deneyiminden Uluslararası Uzay İstasyonu’na kadar 150’den fazla yerli imkanlarla hazırlanmış düzeneği inceleyebiliyor.,

GUHEM’DE YOK YOK; “UZAYDAKİ YAŞAM, GÜNEŞ SİSTEMİ, ATMOSFER OLAYLARI!”

Yeniden açılmasının ardından GUHEM’e gelen öğrenciler, uzman personel eşliğinde havacılık ve uzay katını gezip havacılık düzeneklerini gördü. Havacılıkla ilgili mekanizmalar, uçak simülatörleri hakkında bilgiler alan öğrenciler, gerçek boyutlu A-320 uçak modelinin kokpitini de ziyaret etti.

Uzay aracı izlenimi verilmiş asansörle merkezin üst katına çıkan ziyaretçiler, burada da gök bilimine dair düzenekler, atmosfer olayları, Güneş sistemi, astronotların uzaydaki yaşam şartlarına ilişkin bilgi aldı.

GUHEM HAYRAN BIRAKTI!

Merkezi ziyaret eden Mert Kırcal, düzenekleri incelerken çok heyecanlandığını belirterek, “GUHEM çok güzel bir merkez, hayran kalmamak imkansız. Astronotlar uzayda neler yapıyor, nasıl yaşıyor; hepsi var. Uzaya ve gökyüzüne merakı olan herkes GUHEM’e gelmeli.” diye konuştu.

“ROKETE BİNMEK HEYECAN VERİCİ!”

Uzaya gönderilen temsili bir roketin içine girdiğini anlatan Eymen Çelik de “Rokete binmek heyecan vericiydi. Maket uçak uçurma deneyimi de yaşadım. Simülasyonda kuşlar gibi gökyüzünde uçtuk. Uzay katında aydan gelen bir parça vardı. Bu çok heyecan vericiydi.” İfadelerini kullandı.

reklam