reklam
reklam
hava 25° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 727.400 % -0.113
reklam
Google News

Esnek Çalışma Olsun

Son Güncelleme :

24 Eylül 2020 - 8:35

/ 25 views kez okundu.
reklam
Esnek Çalışma Olsun
reklam

Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan esnek çalışma ve dönüşümlü çalışma modelinin tüm kamu kurumlarında hayata geçirilmesini talep etti.

Denizli Valiliğine resmi olarak yapılan başvuruda salgının olası risklerini azaltmak ve yayılım hızını düşürmek amacıyla tüm kamu kuruluşlarında görevli personelin esnek çalışma veya dönüşümlü çalışmaya geçirilerek, salgınla mücadele konusunda gerekli önlemler ve önleyici bir takım tedbirler alınması gerektiğine değinildi.

Yine yapılan başvuruda 15 Temmuz itibariyle sona eren yazlık kıyafet uygulamasıyla birlikte yönetmelikte belirtilen kıyafet tiplerinin dayatılmamasını ve kamu ahlakını zedelemeyecek şekilde yıkanması ve dezenfekte edilmesi daha kolay olan kıyafetlerle görevlerini ifa etmelerinin sağlanması gerektiği belirtildi.

Hala bazı işgüzarların tek tipçi bir anlayışla kıyafet konusunda dayatmalarının olduğuna değinen Öselmiş; salgınla mücadele edilirken bu tür yaklaşımların iyi niyet taşımadığını, salgına rağmen kamu hizmetlerini aksatmamak için zorluklarla mücadele eden kamu çalışanlarını yıprattığını belirtti.

Memur-Sen olarak sürecin en başından beri tüm imkânlarımızla devletimizin hizmetinde olduk diyen Öselmiş; yine aynı kararlılıkla sürece katkı sunmaya ve çözüm odaklı yaklaşımlar ile sürecin önünü tıkayan değil önünü açan yaklaşım içirişinde olmaya devam edeceklerini belirtti.

reklam