reklam
reklam
hava 33° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 726.057 % -0.027
reklam

Dünya Bankası’ndan emekli bankacıdan 8 gündür iz yok | Jandarma ve köylüler seferber oldu

reklam

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan ve Dünya Bankası’ndan emekli olan Korhan Berzeg, tatil için geldiği doğum yeri olan Balıkesir’in Gönen ilçesinde kayboldu. Berzeg’den 8 gündür haber yok. Arama kurtarma ekipleri ve köylüler Berzeg için seferber olurken, Berzeg’in eşi “Her gün yürüyüşe çıkar, 1 saat sonra dönerdi.” diye konuştu.

ABD’de Dünya Bankası’nda uzun süre ekonomi uzmanı olarak görev yaptıktan sonra emekli olan Korhan Berzeg, mayıs ayında, tatil için eşi İngiliz uyruklu Angela Berzeg (80) ile memleketi Gönen’in kırsal Armutlu Mahallesi’ndeki evine geldi.
Geçen cumartesi sabahı, Angela Berzeg kahvaltı hazırlarken köpeğiyle yürüyüş yapmak için evden ayrılan Korhan Berzeg, geri dönmedi.
Cep telefonunu evde bırakan eşi geri dönmeyince, Angela Berzeg, jandarma ekiplerine kayıp başvurusunda bulundu.İhbar üzerine bölgeye, Jandarma Arama ve Kurtarma, Jandarma Komando ve AKUT ekipleri sevk edildi. Çalışmalara Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği (GÖNDEN), STK’lar ve köylüler de destek verdi.
Ormanlar, mağara ve çalılıkların arasına kadar her yeri arayan ekipler, Korhan Berzeg ve köpeğine ulaşamadı. Arama çalışmalarına, çevre illerden gelen sivil arama kurtarma ekipleri ve Bursa’daki dağcı grupları da katıldı.İlk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirten Berzeg’in eşi Angela Berzeg, şunları anlattı:
“Geçen cumartesi günü evden çıktı. Saat 08.15’te köpekle beraber yürümek için ayrıldı. Her gün yürüyüşe çıkar, 1 saat sonra dönerdi. Kahvaltı yapardık. Geri dönmedi, bekledim. 1 saat kadar daha bekledim ama sonra şüphelendim. Bir akrabamızın yanına gittim. Korhan’ın geri dönmediğini söyledim. Biraz dolaştı, patika yolda bağırdı. Ama bir ses alamadık. Şimdiye kadar bir haber alamadık, kayboldu.
Arama kurtarma ekipleri çok iyi insanlar. Çok çalışkanlar. İki kızım ve damatlarım geldi. Köy sakinleri var. Hiç kimse durmuyor. Arama çalışmaları devam ediyor. Daha önce böyle bir şey başımıza gelmedi. İlk defa kayboluyor”Çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Gönen Arama Kurtarma Derneği Başkanı Kadir Akbulut, “Cumartesi günü saat 08.30 sıralarında vatandaşımız kaybolmuş. Bize saat 11.00 civarı ihbar geldi. Biz de hemen bölgeye çıktık ve arama çalışmalarına başladık. Jandarma ekipleri, STK’lar, gönüllüler, köylüler, komando timi, Artemea Yürüyüş Grubu hepsi sahadalar. Bugün yaklaşık 60 kişilik ekip sahada. Hep beraber arama çalışmalarına devam ediyoruz. Bugün 8’inci gün. Herhangi bir iz bulamadık. Komple bölgeyi taradık, tekrar tarıyoruz. Dronla bölgeler tarandı. Kuyular, göletler tarandı. Dağlık bölgeyi bir kez daha tarıyoruz. Aramaları sonlandırmadık. Sahada çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.Arama çalışmaları devam ederken, çok sayıda istihbarat görevlisi de bölgeye gelip incelemelerde bulundu ve aileyle görüştü.DÜNYA BANKASI KARİYERİNİN ARDINDAN EMEKLİ OLDU
Armutlu Mahallesi’nde kalan emekli edebiyat öğretmeni Mehmet Tüz, Berzeg’in İstanbul Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak ekonomi üzerine öğretim üyeliği yaptığını, ardından ABD’ye giderek Dünya Bankası’ndaki kariyerinin ardından emekli olduğunu söyledi.“KENDİSİNE ULAŞILAMADI”
Tüz, “Bir süredir İstanbul’da Büyükada’da yaşıyor. Yaz aylarında 1 ay Armutlu’daki evine gelip burada kalıyordu. Geçtiğimiz cumartesi günü kayboldu. Kendisine ulaşılamadı. Kayıp haberini öğrenen İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde her 2 eşinden olan kızları ve damatları buraya gelip çalışmaları yakından izlemeye başladı” diye konuştu.

reklam

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan ve Dünya Bankası’ndan emekli olan Korhan Berzeg, tatil için geldiği doğum yeri olan Balıkesir’in Gönen ilçesinde kayboldu. Berzeg’den 8 gündür haber yok. Arama kurtarma ekipleri ve köylüler Berzeg için seferber olurken, Berzeg’in eşi “Her gün yürüyüşe çıkar, 1 saat sonra dönerdi.” diye konuştu. ABD’de Dünya Bankası’nda uzun süre ekonomi uzmanı […]

25 Haziran 2023 - 8:25 2 views kez okundu.