reklam
reklam
hava 22° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 20,8805 % % 0.36
EURO 22,5776 % % 0.13
GRAM ALTIN 1.328,26 % % 0,45
ÇEYREK A. 2.171,70 % % 0,45
BITCOIN 27.141,07 % 0.785
reklam
Google News

Denizli Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası

Son Güncelleme :

03 Haziran 2022 - 12:22

/ 16 views kez okundu.
reklam
Denizli Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası
reklam
Denizli Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı. Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu’nun dua okumasının ardından kurdela kesildi. Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, Hisarcıklıoğlu’na binayı gezdirdi.​

Törenin açılışında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ticaretten, tarıma ve tekstilden turizme kadar geniş bir alanda, Türkiye’nin yıldız şehri olan Denizli’de olmaktan şeref duyduğunu belirterek, yan yana hareket edince marka şehir olduğunu söyledi.

24 derslikli, Denizli Merkezefendi TOBB Ortaokulu’nun resmi açılışını gerçekleştirdiklerini anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Ama bununla da sınırlı kalmadık. Denizli il ve ilçe Oda ve Borsalarımızın talebi üzerine, Denizli’de Oda ve Borsa bulunan 5 ilçeye daha, yani Acıpayam, Babadağ, Buldan, Sarayköy ve Tavas’a, birer okul daha yapma kararı aldık. Denizli’mize, hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Denizli Ticaret Borsası’nda faaliyete geçen, Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin de açılışını gerçekleştirdiklerini aktaran Hisarcıklıoğlu, “Şimdi Denizli’deki bu merkez sayesinde, ticari ihtilaflarınızı, hem daha hızlı, hem de daha ucuza çözebileceksiniz” ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, şimdi de Denizli Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasını açtıklarını belirterek şöyle devam etti: “Burası da ayrı bir vizyon işidir. Üyesine en iyi şekilde hizmet sunmayı ve şehrini zenginleştirmeyi hedefleyen, çağdaş bir yönetim anlayışının eseridir. Denizli Sanayi Odamızın, buraya yakışan, üyesine en iyi, en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlayan, böyle bir hizmet binası yapmış olmasından, gurur duydum ve odamızla iftihar ettim. Bu güzel eseri hayata geçiren, başta Oda Başkanımız Müjdat Keçeci kardeşimi ve yönetimini, Meclis Başkanımız Mehmet Tosunoğlu ve meclis üyelerimizi, meslek komitelerimizi, genel sekreterimizi ve çalışan kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyorum. Odamızın, hizmet kapasitesini ve kalitesini her geçen yükselterek, üyelerimizin dertlerine tercüman olmasını, sorunlarına çözüm için her türlü gayreti göstermesini de ayrıca takdirle takip ediyorum. Zaten Odamızın akredite, yani 5 yıldızlı olması da bunun teyidi”.

Sanayi Odalarının, sanayicilerin asli temsil makamı olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, “Dolayısıyla da, şehrine değer katan, güzelleştiren, hizmet üreten merkezler haline gelmeleri gerekir. İşte Denizli Sanayi Odamız da, bu yeni hizmet binasıyla birlikte, Denizli’nin gelişmesine, daha da büyük katkılar vermeye devam edecektir. Zaten sanayide ve ihracatta, ülkemizin önde gelen illeri arasında yerini almış olan Denizli’ye bu yakışırdı. Denizli ihracatta ilk 10’da. Sanayide, 220 üründeki üretim kapasitesi hacminde, 81 il içinde 12. sırada. 69 üründe, üretim kapasitesinde Türkiye lideri. 77 üründe ikinci sırada, 74 üründe de üçüncü. Yine en son açıklanan en büyük 500 sanayi firması listesinde de, Denizli’den 10 firmamız yer aldı. Bu başarının asıl sahiplerini, Denizli’de yatırım yapan, üreten tüm sanayicilerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

“Denizli’nin tüm bu başarısının kaynağı nedir” diye soran Hisarcıklıoğlu, “Denizli’nin en büyük gücü ve zenginliğinin insanı. Denizli’yi farklı kılan da, insanının girişimci ruhu ve çalışkanlığı. Tüm Denizlili girişimcilerimizle ayrı ayrı iftihar ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

reklam