reklam
reklam
hava 19° Orta
DOLAR 20,8811 % % 0.35
EURO 22,5753 % % 0.08
GRAM ALTIN 1.327,84 % % 0,42
ÇEYREK A. 2.171,02 % % 0,42
BITCOIN 27.069,88 % 1.073
reklam
Google News

Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

Son Güncelleme :

08 Nisan 2022 - 11:27

/ 15 views kez okundu.
reklam
Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor
reklam

 

 

Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” gereği, gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması Tarım ve Orman Bakanlığı sorumluluğunda bulunmaktadır. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak da gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması bakımından asli görevidir.

İl Müdürü Yılmaz ERKAYA, Gıda ve Yem Şube Müdürü Şehla AKPINAR ve İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlilerinin katılımlarıyla, Ramazan ayı nedeniyle halkımızın beslenme alışkanlıklarında oluşacak değişiklikler göz önünde bulundurularak; tüketimi artan ekmek, pide, tatlı, süt ürünleri gibi ürünlerin üretiminin ve satışının yapıldığı işletmelere denetimler gerçekleştirildi.

Bu kapsamda resmi kontrol ve denetim faaliyetlerimiz Ramazan ayı ve bayram boyunca da aralıksız devam edecek olup, 19 İlçe Müdürlüğümüz ve İl Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şubesine bağlı Gıda Kontrol Görevlileri tarafından denetimler gerçekleştirilmektedir.Yapılan denetimler esnasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda Mevzuat dahilinde işlem başlatılmaktadır.

Ramazan ayı süresince tüketimi artan ürünlerin özellikle ekmek, pide, unlu mamüller, tatlı, şeker ve şekerli mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri vb. üretimini/satışını yapan işletmelerin denetimlerine ağırlık verilmekte ve gıda işletmelerinde gerekli hijyen tedbirlerinin alınması yönünde bilgilendirmeler hassasiyetle yapılmaktadır.

“Ramazan paketi” adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satış ve dağıtımının yapıldığı iş yerlerinde de denetimler yapılarak paket içeriğinde bulunan gıdalar kontrol edilmektedir.

Denetimler esnasında açıklama yapan İl Müdürü Yılmaz ERKAYA “Bildiğiniz üzere mübarek Ramazan ayına girmiş bulunmaktayız. Bu vesile ile tüm hemşerilerime Hayırlı Ramazanlar diliyorum. Tarım ve Orman Bakanlığımız gıda güvenliği konusunda tek yetkili otoritedir. İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli tüm gıda kontrol görevlisi personelimiz ile Ramazan ayı boyunca denetim faaliyetleri aralıksız sürdürülecektir.

Sevgili hemşerilerimizin de Ramazan ayı boyunca bizimle denetim yapmalarını istiyor, “Bizimle Denetle Denizli” diyoruz. Bu kapsamda hemşerilerimizin gıda ile ilgili her türlü şikayetlerini Bakanlığımız Alo Gıda 174 hattına bildirmelerini istiyoruz.” Dedi.

Güvenilir Gıda arzının sürekliliğini sağlamak konusundaki hassasiyetimiz tüm yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayı boyunca da devam edecektir.

reklam