Sun Gazetesi

DDK’YA SINIRSIZ YETKİ VERİLDİ

Reklam
DDK’YA SINIRSIZ YETKİ VERİLDİ
5 views
27 Kasım 2021 - 13:39
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile birlikte döviz kurları üzerinden manipülasyon yapılması ile ilgili Devlet Denetleme Kurulu (DDK) harekete geçti.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde hizmetlerine devam eden DDK. Başkan Erdoğan’ın talimatı üzerine döviz kurlarında yapılan manipülasyonlar hakkında inceleme başlatan DDK manipülasyon yapan kişiler hakkında işlem başlatacak.

Yapılan açıklamalarda manipülasyon yapan kişi veya kurumlara karşı DDK’ya verilen yetkilere yer verildi. Yapılan açıklamada şu ifadelerden bahsedildi; DDK, kuruluş ve birimlerin her kademe ve rütbedeki görevlileriyle doğrudan yazışmaya, gerekli gördüğü elektronik ve fiziki ortamdaki gizli veya açık her türlü bilgi, belge, defter, kayıt, envanter, malzeme, mühimmat, taşınır ve taşınmazları işlem ve olayın her safhasında incelemeye, mahiyetleri uygun olanları gerektiğinde belirlediği yere istemeye veya getirtmeye, bilgi almak üzere her kademe, rütbe ve sınıftan ilgilileri çağırmaya, kurum ve kuruluşlardan temsilci istemeye yetkili.

Reklam
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    Holzentsorgung Berlin

    %d blogcu bunu beğendi: