Escort Paris
reklam
reklam
hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8956 % % 0.21
EURO 20,5415 % % 0.26
GRAM ALTIN 1.166,32 % % 0,12
ÇEYREK A. 1.906,93 % % 0,12
BITCOIN 452.146 % 0.9
reklam
Google News

CAN DOSTUMUZ AZİZ GÜNGÖR ARKADAŞIMA..

Son Güncelleme :

16 Ocak 2023 - 19:08

/ 56 views kez okundu.
reklam
CAN DOSTUMUZ AZİZ GÜNGÖR ARKADAŞIMA..
reklam

Sun Siyasi Aktuel gazetenin isteği üzerine yüreğinde yanan acısını değindi.

Türk Telekom Başmüdürü emekli Hasan Basri Beken; ”Yaz dediler onun hakkında yaz.. Ebediyete intikal etmiş bir dost için sonradan ne yazılabilir ki..

Hiçbir şey aklına gelmiyor insanın.. Kalem duruyor, akıl duruyor. Yazamayınca işte o zaman daha iyi anlıyor insan kaybettiklerinin değerini.

Çocukluk, gençlik yıllarında başlayan arkadaşlığımız ülkü yolunda dava arkadaşlığımızla güçlenerek devam etti. Et ile tırnak gibi olmuştu dostluğumuz. Bu yolda giderken bazen üzüldük bazen sevindik ama hiçbir zaman birbirimizi kırmadık. Zaten öyle bir kalbi vardı ki bütün olaylara olumlu yaklaşır, her şeyin güzel tarafını görür öyle değerlendirirdi.

Babalarımızın işyerleri birbirine yakın yan yana idi. Bizim berber dükkânında buluşur dertleşir, unutulmaz öğrencilik yıllarımızın hareketliliğinde kendimizi ülkemiz için yapabileceklerimizi tartışırdık. Sadece üniversite öğrenciliği günlerimizde o İzmir de ben ise Adapazarı’nda olduğum dönemlerde ayrı kalır onun haricinde hep beraberdik. Bu beraberlik ve birliktelik hiçbir zaman azalmadığı gibi artarak devam etti. Gerek okul hayatımızda gerekse iş hayatımızda maddi ve manevi sıkıntılarımız oldu ama eğilmedik bükülmedik. Sıkıntılarımızın pek çoğunu da birlikte aştık. Çok genç yaşta başladığımız Türk milliyetçiliği sevdamız hiç eksilmeden karşılaştığımız birçok sıkıntılarımıza rağmen eksilmeden artarak devam etti.

Her şeyi olumlu bakan karşısındaki kişilerin kırıcı sözlerini dahi kızmadan ve kırmadan cevaplar veren yüreği sevgi ile dolu güzel bir insan iyi bir dost idi. Teşkilatçı idi. Öyle ki rahatsızlandıktan sonra bile çok sık telefon ile arar kendi rahatsızlığından hiç bahsetmeden neşe içinde hatırımızı sorar sohbet ederdi. Öyle ki aradığımızda telefonu hep meşgul olur sitem ettiğimizde “Ne yapayım hayranım çok” diye de esprili cevaplar verirdi.

Öyle ki birkaç yıldır çektiği rahatsızlığı yenmiş kendini toparlamış torun sahibi olmasına az bir zaman kalmıştı. İyi olmanın neşesi ile vefatından beş gün önce bir arkadaşımızın evinde bizleri toplamış neşe içinde güzel bir sohbetimiz olmuştu.

Vedasıymış o günkü buluşmamız yüreği temiz arkadaşımızın.. Tek tesellimiz gittiğin yerde seni kucaklayacak onlarca ebediyete intikal etmiş şehit ülkü erlerimizin olması.

Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun.”

Hasan Basri Beken

reklam