Escort Paris
reklam
reklam
hava Orta
DOLAR 18,8213 % % 0.06
EURO 20,7500 % % 0.35
GRAM ALTIN 1.181,16 % % 0,02
ÇEYREK A. 1.931,20 % % 0,02
BITCOIN 459.776 % 4.057
reklam
Google News

Bulgaristan’dan Destek

Son Güncelleme :

01 Mart 2021 - 14:03

/ 25 views kez okundu.
reklam
Bulgaristan’dan Destek
reklam

Bulgaristan ULUSAL HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ Genel Başkanı Güner Tahir, Irak’ın Gara bölgesinde PKK terör örgütü tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşı için Türk halkına başsağlığı diledi.

Sun gazetesi adına yetkili İbrahim Sun Genel Başkan Güner Tahir ile yaptığı telefon bağlantısında üzüntülerini dile getirdi. ‘’Hain terör örgütünün saldırısı neticesinde Türkiye’nin 13 vatandaşının öldürülmesi haberi bizi çok üzdü. Şehitlerin ailelerine ve kardeş Türkiye’ye baş sağlığı dileriz. Masum insanlara karşı yapılan terör hareketini şiddetle kınıyorum. ‘’Dedi.
Dünya Basın Konseyi ve Gazete adına yetkili İbrahim Sun şunları söyledi;‘’1991 yılında Bulgaristan’da Rejim Değişikliği, Doğu Blokunun yıkılmasından sonra, Bulgaristan’a yaptığım ziyarette oradaki yaşam şartlarını gözlemek ve ticaret yapmak amacıyla halkla ve bazı makamlarla görüşmede bulundum. Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin kurucularından ve ilk demokratik seçimlerde Türk halkını sözcüsü ve Bulgaristan Meclisi 2. Başkanı seçilen, şahsımın Sofya’daki ikinci adresi Ağabeyi Kadir Celil mekanı cennet olsun, Bunlardan biri Hak ve Özgürlükler Hareketi Samuil Belediye Başkanı, Ruse ilinde Vali Yardımcısı olarak görev yapmış olan Güner Tahir, Ulusal Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin ilk ve şimdiki Genel Başkanı’dır. 30 yıl önceki misafirperverliğinden sıcak ve sempatik yapısından bir şey kaybetmemiş. 4 Nisan 2021 tarihinde Bulgaristan’da yapılacak genel seçimler için yoğun bir çalışma içinde olduğunu gördüm.’’ Başarılar diliyorum dedi.
Güner Tahir kimdir; doğum tarihi – 24 Temmuz 1961; Doğum yeri – Samuil/Razgrad olan Güner Tahir, Bulgar Dili ve Edebiyatı, Gazetecilik ve Hukuk Fakülteleri mezunudur. Belirli bir süre Bulgar Dili ve Edebiyatı oğretmeni, Şumen Üniversitesi’nde Çağdaş Türk Dili Öğretim üyesi, Samuil Belediye Başkanı, Ruse ilinde Vali Yardımcısı olarak görev yapmış olan Güner Tahir, Ulusal hak ve Özgürlükler Harek

reklam