reklam
reklam
hava 26° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 727.400 % -0.113
reklam
Google News

Bulgaristan’da GERB önde görülüyor

Son Güncelleme :

01 Nisan 2021 - 9:55

/ 32 views kez okundu.
reklam
Bulgaristan’da GERB önde görülüyor
reklam

Bulgaristan’da güçlü bir iktidarın oluşmasını istediklerini belirten Güner Tahir, ‘’Bulgaristan’da ırk, din mezhep, ayırımı yapmaksızın iki milletin  barışı, refahı ve huzuru hak ettiklerini söyledi.

Devletimizde geçtiğimiz yıllarda fertlerin liderlerin ve siyasi partilerin yapmış olduğu hatalar millete mal edilmemelidir.  Türk ve Bulgar yılların tarihine ve birlikte toplum hareketine sahiptir. Milletler adaletli şekilde yaşamaya hak etmektedir.  Seçmen izin verirse, huzurlu bir yaşam ve sosyal refah yapısının AB ayarında olması için mecliste gereken kararları alacağız.

Güner Tahir şunları söyledi; ‘’Konuyu bilmeden birlik hareketine yanlış eleştirilerin olduğunu söyledi. Bazı kimseler boş boş herkese konuşuyor.

‘’Ben daha Samuil (Işıklar) Belediye Başkanı iken 1991’de 7 Kasım’a kadar grev yaptık ki çocuklar okulda Türkçe okusun diye.Tüm Razgrad ilinde sonuna kadar tek biz mücadele ettik, diğerleri grev’in ortadasında vazgeçti ve daha neler. Bir hafta önce konuylan ilgili Milli Eğitim Bakanı ile 3-4 saat tartıştık. Ondan ne öğrendim biliyormusun. Türkleri temsil eden bazı Belediye Başkanları ve HÖH yetkililerinin çocukları dahi Türkçe anadilini okumuyormuş. Benimle ilgili asılsız laflar üretenler var.  Benim çocuklarım birisi 4, diğeri 6 dil konuşuyor. Bunların içinde Türkçe de var. 20 yıl Milletvekiliği yapıp hiçbir icraat yapmayanlar var. Türk hakları için elimden geldiği kadar mücadeleye devam ediyorum. Bazı bürokratlar gibi oturup sadece yorum yapmıyorum.’’ Dedi.

Genel Başkan Güner Tahir, yaptığı açıklamada, Ulusal Birlik Hareketi ve GERB Partisi yöneticileri de, ülke siyasetinde önemli bir yer edineceklerine inanılıyor. Refah yapısı yüksek halk için Türk ve Bulgar seçmenlerin oylarına ihtiyacımız var. GERB ile yapılan ittifak, bizleri millet ve devlet olarak güçlü kılacaktır..

reklam