reklam
reklam
hava 21° Güneşli
DOLAR 27,5707 % % 0.49
EURO 28,9942 % % 0.74
GRAM ALTIN 1.615,60 % % 0,22
ÇEYREK A. 2.641,50 % % 0,22
BITCOIN 768.045 % 0.53
reklam
Google News

BULGARİSTAN’DA BİRLİK ÇAĞRISI

Son Güncelleme :

02 Nisan 2021 - 9:21

/ 33 views kez okundu.
reklam
BULGARİSTAN’DA BİRLİK ÇAĞRISI
reklam

BULGARİSTAN’DA BİRLİK ÇAĞRISI

Ulusal Birlik Hareketi adına Güner Tahir  Başbakan Borisov ile Cumhurbaşkanı Recep Tayip  Erdoğan ikili ilişkilerin iyi olduğunu, İki Devlet arasında ki diyalog Bulgar; Türk vatandaşları için iyi bır gelişme olacaktır. Halk için Türk ve Bulgar seçmenlerin oylarına ihtiyacımız var. GERB ile yapılan ittifak, bizleri millet ve devlet olarak bundan böyle güçlü kılacaktır..

Bulgaristan’da seçim çalışmaları devam ediyor. Fakat ‘’Halkın Birliği Hareketi ′′ GÜNDÜZ ve GERB adayları parti gönüllüleri, belediye meclisi seçmenleriyle köy Şumen bölgesinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Dolno Dryanovo, Garmen belediyesi, Blagoevgrad bölgesi’nde halkı dinlediler sıkıntılarını ele aldılar.

Gazetemiz adına yetkili İbrahim Sun ile yaptığı Telefon bağlantısında Güner Tahir şunları söyledi;

-Başbakan Borisov, Pargalı İbrahim Paşa Camisi’nin restore edilmesini gündeme getirdi.

– Sizleri temsilen Ulusal Birlik Hareketi güvenceniz olacak.” Lakin din  özgürlüğü ve ibadethaneleri güvence altına aldığını ifade ederek, dineninizi yaşamakta, ibadetlerinizi  yapmakta serbestsiniz.

-Bulgaristan hükümeti soydaşların yoğun olarak yaşadığı Razgrad kentinde bulunan. Ve 40 yıldır restorasyon bekleyen Osmanlı’nın Balkanlarda ayakta kalan eserlerinden olan Pargalı İbrahim Paşa Camisi’nin restore edilmesi için yazılı start verildiğini hatırlattı.

-Halk geçimini çiftçilik, bal arıcılığı ve besicilikten kazanıyor. Bundan dolayı gençlerimiz yurtdışında çalışma ihtiyacı duymayacak. Bulgaristan’da, millet gözetmeksizin iş imkanı yaratılacak. Halkın çalışabileceği iş alanlarının sağlanılacak…

 

Ulusal Birlik Hareketi adına Güner Tahir , yaptığı açıklamada, Ayrıca Başbakan Boyko Borisov’un Partisi GERB’len resmi olarak seçim önü Ulusal Birlik Hareketi anlaşması,

1.Nurettin İsmail – Hitrino (Şeytancık) Belediye Başkanı

2.Güner Tahir – UHÖH Partisi Genel Başkanı

3.Boyko Borisov – Bulgaristan Başbakanı 

4.Orhan İsmailov – Eski Savunma Bakan Yardımcısı 

5.Mehmet Dikme – Eski Tarım Bakanı ile yapılmıştır. Ulusal Birlik Hareketi ve GERB Partisi yöneticileri de, ülke siyasetinde önemli bir yer edineceklerine inanılıyor. Oylarınızı istiyoruz.

-Devletimizde geçtiğimiz yıllarda fertlerin liderlerin ve siyasi partilerin yapmış olduğu hatalar millete mal edilmemelidir. Üstelik Türk ve Bulgar yılların tarihine ve birlikte toplum hareketine sahiptir. Milletler adaletli şekilde yaşamaya hak etmektedir.  Seçmen izin verirse, huzurlu bir yaşam ve sosyal refah yapısının AB ayarında olması için mecliste gereken kararları alacağız.

Toplu sms Programı için

reklam