reklam
reklam
hava 30° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 725.870 % -0.04
reklam
Google News

Bulgaristan Milletvekili İlter Beyzatov Türkiye’de

Son Güncelleme :

14 Haziran 2021 - 9:50

/ 92 views kez okundu.
reklam
Bulgaristan Milletvekili İlter Beyzatov Türkiye’de
reklam

Bulgaristan Başbakanı olan ve GERB partisi kurucu olan Boyko Borisov Türk soydaşlarına ön sıralarda milletvekilliği şansı veriyor.

2021 yılı 11 Temmuz tarihinde yapılacak genel seçimde Bulgar , Türk  halkının temsilcisi olacak Boyko Borisov Türk soydaşlarına ön sıralarda milletvekilliği imkanı veriyor. İlter Beyzatov. Kuzeydoğu Bulgaristan’ın merkezi Shumen ilinden milletvekili İlter Beyzatov insanlar tarafından büyük destek görüyor.

Bulgaristan’da 11 Temmuz’da düzenlenecek Genel seçimlerle ilgili 17-21 Haziran arası Türkiye Cumhuriyeti’nde Bulgaristan göçmenleri ile görüşmeye geliyor : Heyet içerisinde  Şumen Milletvekili Ilter Beyzatov bulunuyor.

Türkiye heyetinde,  Anadolu grubunda, UHÖH Gn.Bşk, eski Rusçuk Valisi ve Razgrad Milletvekili Güner Tahir ile birlikte, İlter Beyzatov ve Orhan İsmailov yer alacak.

1.Güner Tahir – UHÖH Gn.Bşk, eski Rusçuk Valisi ve Razgrad Milletvekili
2.Asim Ademov – Avrupa Parlamentosu Milletvekili
3.Orhan İsmailov – HŞHP Gn.Bşk ve eski Savunma Bakan Yrd.
4.Ilter Beyzatov- Şumen Milletvekili
5.Günay Hüsmen – Razgrad Valisi

Shumen topraklarında doğup büyüyen Beyzatov, yurdunun insanına destek hükümet yönetiminde bir ses olmak istiyor. Evli ve iki çocuk babası olan 38 yaşındaki Beyzatov’un önem verdiği konulardan bazıları:

– Güzel ülkemizi anne ve babalarımızın hatırladığı bir şekilde koruyalım
– Tarım sektörüne önem verip sağlıklı yaşayalım
– Çocuklarımızı modern bir Avrupa ülkesinde yaşatalım
Spor geçmişi olan sayın milletvekili adayı, genç sporcularımıza ve spor kulüplerine de büyük destek sağlıyor. Sosyal projelerdeki etkinliği ayrıca yardımseverliğiyle bilinen İlter Beyzatov, Deliorman’ın gururu olmaya hazırlanıyor.

reklam