reklam
reklam
hava 28° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 728.649 % 0.291
reklam
Google News

Bulgaristan’dan Birlik buluşması

Son Güncelleme :

18 Haziran 2021 - 19:16

/ 34 views kez okundu.
reklam
Bulgaristan’dan Birlik buluşması
reklam

11 Temmuz da yapılacak seçim için Bulgaristan heyeti   Türkiye’de göçmen halk ile kucaklaştı.

Covit19 kapsamında gerçekleşen toplantı göçmenlerin büyük ilgisini çekti.

Bulgaristan heyetinin ilk 3-günlük Türkiye Cumhuriyeti’ndeki göçmenlerle görüşme programı İstanbul: 17 Haziran saat 18.00, otel “Hilton/Cihangir – Avcılar“Trakya” salonunda yapıldı. Bursa – 18 Haziran saat 18.00, otel “Sheraton” -Nilüfer ” Babil ” salonunda da yapılan konuşmaya göçmenler büyük ilgi gösterdi.

Bulgaristan 11 Temmuz’da sandığa gitmeye hazırlanıyor. Seçim öncesi İstanbul’da yaşayan ve seçimlerde oy kullanacak Bulgaristan vatandaşları ile “GERB – SDS” koalisyonu’na ait bir grup milletvekili ve milletvekili adayı bir araya geldi. Toplantıya Ulusal Hak Ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkanı Güner Tahir, AP Milletvekili Asim Ademov, Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Gn. Bşk. Orhan İsmailov, Şumen Milletvekili İlter Beyzatov ve Razgrad Valisi Günay Hüsmen konuştu.

 

OMUZ OMUZA VERELİM

Halkının sesi olmak için milletvekili olmak istediğini kaydeden Beyzatov, “Ben politikaya geç girdim. İki sene önce Belediye Başkanı adayı olduğumda çok korkum vardı. Tek istediğim vatandaşlarıma yardımcı olmaktı. Beni milletvekili yapmak istediler. Eğer bir faydam dokunacaksa aday olurum dedim. Seçimler başladığından beri büyüklerimle hep birlikte yola çıktık. İnternette bizim için karalama kampanyası yapıyorlar. Bizim için ‘Vatan haini. Türklerin yüz karası’ diyorlar. Böyle düşünenlerin sayısının az olduğuna inanıyorum. Hadi hep beraber omuz omuza verelim. Vatandaşlar bizi yalnız bırakmadı bırakmayacaklar biliyorum. Desteğinizi arkamıza almak istiyoruz” dedi.

TÜRKİYE İLE AB ARASINDA KÖPRÜ OLMAK İSTİYORUZ

GERB-SDS Koalisyonu çatısı altında hükümet olmak için seçimlere girdiklerini belirten Başkan Güner Tahir, “Türkiye’de koalisyon adına ilk kez bir organizasyon yaptık. Yüksek katılımdan çok memnun olduk. 21 Haziran tarihine kadar Bursa, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nde etkinlikler düzenleyerek Türkiye’deki Bulgaristan göçmenlerinin sorunlarını dinleyeceğiz. En büyük hedeflerimizden biri Türkiye ile Bulgaristan arasında dostane ilişkilerin devamını sağlamak. Devlet Başkanları düzeyinde kurulan sıcak ilişkinin devam edeceğini temenni ediyoruz. Komşumuz Türkiye’nin AB yolundaki köprüsü olmak için çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

BÖLÜCÜ DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ OLALIM

Bölücü değil birleştirici politikayı benimsediklerini kaydeden Günay Hüsmen, “Bugün birlikten beraberlikten konuşacağız. Biz otuz seneden beri Bulgaristan’da, Türkler, Çingeneler ve Bulgarlar olarak birlik olalım dedim. Hep birlikte çalıştık. Ben hiç kendime ‘birlik beraberlik kime karşı olacak’ diye düşünmedim. Biz birlik yaptık ama ben kendime hiç sormadım birlik beraberliği kime karşı yapacağız? Bulgarlara karşı mı? Biz yaptık. Otuz seneden beri birlik beraberlik yaptığımız halde taleplerimizin hiçbiri olmadı. Türk milleti Bulgar birlik beraberlik yapalım da gerçek olsun birleştirelim bölücülük yapmayalım. Türkiye’de Türk olmak kolay Bulgaristan’da zor” şeklinde konuştu.

reklam