Escort Paris
reklam
reklam
hava Bulutlu
DOLAR 18,8246 % % 0.1
EURO 20,3483 % % -0.99
GRAM ALTIN 1.128,76 % % -2,32
ÇEYREK A. 1.845,52 % % -2,32
BITCOIN 447.189 % -1.284
reklam
Google News

Buldan Ihlamur Kokacak

Son Güncelleme :

17 Ocak 2021 - 9:15

/ 1 views kez okundu.
reklam
Buldan Ihlamur Kokacak
reklam

Buldan Belediyesi, ilçe genelindeki park ve bahçeler ile kaldırımları ıhlamur ağaçlarıyla donatıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Süleymanlı ile Yenicekent Mahallelerinde 100 adet ıhlamur ve akasya dikimi gerçekleştirdi.  Bir ilçede ne kadar fazla yeşil alan varsa, o ilçedeki sağlık, mutluluk ve refah oranında artacağını vurgulayan Başkan Şevik,  2020 yılı içerisinde 7 bin adet ıhlamur ve akasya fidanının toprakla buluşturulduğunu açıkladı.

Buldan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.   Süleymanlı Yayla Yolu Güzergahı ile Yenicekent Mahallesi’nde kısa bir süre önce hizmete giren kapalı pazaryeri ve sosyal tesis alanına 100 adet ıhlamur ve akasya fidanı diken Belediye ekipleri, 2020 yılı içerisinde 7 bin adet ıhlamur ve akasya fidanını toprakla buluşturdu.

İlkbahar ve yaz aylarında Buldan’ın dört bir tarafından ıhlamur kokularının yükseleceğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, dikilen fidanların ilçe halkına ek gelir de sağlayacağını söyledi. Başkan Şevik, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz,  bir taraftan ilçe genelindeki park ve yeşil alanlardaki ağaçların sağlıklı gelişmeleri için budama ve gençleştirme çalışmalarıyla estetik dokunuşlar gerçekleştirirken, bir taraftan da yeni alanların yeşillendirilmesi için ağaç dikiyor. Geçtiğimiz yıl, ilçe merkezi ile mahallelerde, 7 bin ıhlamur ve akasya fidanını toprakla buluşturduk.   Bir ilçede ne kadar fazla yeşil alan varsa, o ilçedeki sağlık, mutluluk ve refah oranı da artacaktır. O nedenle 2021 yılında da ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek.  Tarih ve turizm kenti yeşil Buldan’ımızın park ve bahçeleri ile kaldırımlarını şifa deposu ıhlamur ağaçlarıyla donatacağız” dedi.

reklam