reklam
reklam
hava 21° Güneşli
DOLAR 27,5707 % % 0.49
EURO 28,9942 % % 0.74
GRAM ALTIN 1.615,60 % % 0,22
ÇEYREK A. 2.641,50 % % 0,22
BITCOIN 768.045 % 0.53
reklam
Google News

Buldan Girişi aydınlatılıyor

Son Güncelleme :

21 Mart 2021 - 18:43

/ 28 views kez okundu.
reklam
Buldan Girişi aydınlatılıyor
reklam

Buldan’ın,  Meyele girişinde aydınlatma çalışmaları başlatıldı. AYDEM’in Meyele kavşağından Akçeşme Mevkii’ne kadar olan yaklaşık 900 metrelik bölümünde başlattığı aydınlatma devreye alınması ve TAK’ın ışıklandırılacağını belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Meyele girişi, Turizm kenti Buldan’a yakışan bir yol olacak” dedi.

Buldan Meyele Girişinin aydınlatılması için vatandaşlardan gelen talep üzerine Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in AYDEM ile görüşmesi sonuç verdi.  Elektrik dağıtım Şirketi AYDEM,  Meyele Kavşağından Akçeşme Mevkii’ne kadar olan yaklaşık 900 metrelik yolda aydınlatma direklerinin dikimine başladı. Çalışma kapsamında Buldan-Meyele girişinin 900 metrelik bölümüne 40 adet aydınlatma direğinin dikilerek aydınlatılacak.  Vatandaşların can ve mal güvenliğinin önemli olduğunu kaydeden Başkan Şevik,  ” Vatandaşlarımızın talebi üzerine AYDEM ile yaptığımız görüşmeler sonuç verdi.  Aydınlatma direklerinin dikimine başlandı. AYDEM çalışmasını tamamladığında Buldan Belediyesi olarak biz de TAK’ı ışıklandıracağız” dedi.

Buldan’ın Meyele girişinin, ilk başkanlık döneminde 2007 yılında Denizli Belediyesi işbirliği ile genişletildiğini vurgulayan Başkan Şevik, “Böylelikle ilçemize ikinci bir çevre yolu kazandırmış olduk. Buldan’ın Meyele girişi,  2007 yılında Denizli daha Büyükşehir olmadan Denizli Belediyesi ile yaptığımız ilk çalışma olması bakımından da önemlidir. Aynı yıl yaklaşık 1000 metrelik yolun bir kısmının aydınlatmasını AYDEM işbirliği ile tamamlamıştık.  Girişten Akçeşme Mevkii’ne kadar olan 900 metrelik bölümünde de aydınlatma başlatıldı. AYDEM yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışma ile kot farkı nedeniyle yağışlı havalarda yaşanan sorunun da giderildiğini açıklayan Başkan Şevik,  çalışmalar tamamlanıp aydınlatmalar devreye alındığında,  TAK’ın da ışıklandırılmasıyla birlikte Meyele girişinin, Turizm kenti Buldan’a yakışan bir yol olacağını vurguladı.

reklam