reklam
reklam
hava 21° Güneşli
DOLAR 27,5698 % % 0.48
EURO 28,9450 % % 0.55
GRAM ALTIN 1.615,91 % % 0,24
ÇEYREK A. 2.642,01 % % 0,24
BITCOIN 765.424 % 0.144
reklam
Google News

Bu katliamı lanetliyoruz

Son Güncelleme :

18 Şubat 2021 - 10:25

/ 18 views kez okundu.
reklam
Bu katliamı lanetliyoruz
reklam

Teröristlerin 40 yıldır Kürtleri, işçileri, masum insanları hedef aldığını belirten Dünya Basın Konseyi Başkanı İbrahim Sun  “Kaybolan, yok olan PKK, yeniden bir kaos, fitne oluşturmak ve var olduğunu iddia etmek için bu katliamı yapmıştır. Yıllardır masum Kürt insanları katlettiği gibi bugün de katletmeye devam etmektedir. Bu katliamı lanetliyoruz. Kürt halkını, PKK’nın yaptığı bu katliamı lanetlemeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

PKK’nın hiçbir zaman Kürt halkını temsil etmiyor. Herkes en yüksek perdeden sesini yükseltmeli ve terör eylemlerine dur demeli, HDP kapatılmalıdır sözünü vurgulayan Başkan Sun, şunları kaydetti:

“PKK tarih boyunca medeniyet denilen yolların, barajların yapılmasına, ekonomik faaliyetin düzelmesi için yürütülen tüm çalışmalara karşı çıkmıştır. PKK bu anlamda Kürtlerin sıkıntılar içinde yaşamasını, devletle karşı karşıya gelip kaos oluşmasını istemektedir. PKK Kürt halkının refahını, huzurunu, mutluluğunu ve saadetini istemediği gibi adeta onları katletmek için kanları ve canları üzerinde siyaset yapan Kapitalistlerin, Amerika’nın taşeron örgütü olmuştur. Türk, Kürt halkı arasında huzursuzluk, fitne oluşturmak için terör örgütü konumundadır.”

Dünya Basın Konseyi Başkanı İbrahim Sun’da hain saldırıyı lanetlediklerini belirtti.

Yaşam hakkına, en temel insan hak ve özgürlüklerine, toplumun refah ve huzurunu bozmaya yönelik kasıtlı ve planlı yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade eden Başkan Sun, şunları kaydetti;

“Daha önce de benzerleri yapılan ve tamamen halkı, sivilleri hedef alan bu saldırıların başta bölge halkı olmak üzere tüm insanlık için telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara, yıkımlara sebep olduğu acı tecrübelerle anlaşılmıştır. Sessiz ve duyarsız kalınmasının sonraki cinayet ve katliamları planlayanları cesaretlendireceği unutulmamalıdır. Yıllardır şiddet ve baskıyı Kürt halkını sindirme aracı olarak kullanan zihniyetin miladı dolmuştur.”

Dünya Basın Konseyi Başkanı Sun”Bu saldırılara sessiz kalanların demokrasiden, kürt haklarından  söz etmeleri aldatmadır.” Dedi.

Devletimizin terörle mücadelede elde ettiği büyük başarılar sonucunda eylem yapma gücünü kaybeden terör örgütünün son aylarda sivillere yöneldiğini görüyoruz. Sırtını terör örgütüne bağlayanlar, terör örgütünün eylemlerine sesini çıkarmayanlar, terör eylemlerine karşı yürümeyenlerin adaletten, özgürlükten, demokrasiden söz etmeleri ve Ankara’ya yürümeleri sadece bir aldatmadır. Elleri ve dilleri kanlı olanlar, terör örgütünün gerçek yüzünü görmek istemeyenler, araya mesafe koymayanlar ve bu olayları lanetlemeyenlerin sorumluluklarının olduğu unutulmamalıdır.

Herkes en yüksek perdeden sesini yükseltmeli ve terör eylemlerine dur demelidir., HDP kapatılmalıdır.

reklam