reklam
reklam
hava 26° Parçalı Bulutlu
DOLAR 21,2468 % % 1.37
EURO 22,8182 % % 1.56
GRAM ALTIN 1.329,43 % % 1,24
ÇEYREK A. 2.173,62 % % 1,24
BITCOIN 26.691,99 % -1.91
reklam
Google News

Bozkurt’lar, Ülkücü Hareketin Neferleri

Son Güncelleme :

16 Ocak 2023 - 18:59

/ 7 views kez okundu.
reklam
Bozkurt’lar, Ülkücü Hareketin Neferleri
reklam

Türkçülük, Türk olmayan milletlere düşmanlık değildir. Türkçülük, başka bir milletin aleyhine hareket değildir. Türkçülük; emperyalizme, zulme, baskı’ya ,  cehalete, fukaralık ve sefalete karşı bir mücadeledir.

1978 İzmir Hatay Ülkü Ocakları Başkanı sevgili Cefakeş, fedakar,  akrabam, abim Aziz Güngör Maraş aramızdan ayrılmış,ebediyete intikal etmiştir. Vatan sevdalısı Maraş’ın 1978 yılı azmi , çalışma gayretinden rahatsız olan emperyalist güçlerin iç mihrakları öğrenci evleri önünde pusu kurmuşlardır. O gün doğu vilayetinden Kars-Kağızman ilçesinden ,arkadaşı Reşat Atalay şehit düşmüş, abim Aziz Güngör Maraş ayağından vurularak gazi olmuştur. Aynı haftalar içerisinde sevgili babasını kaybederek çifte acı yaşamıştır. Eli kalem tutan idealist öğrenciler Denizli Sarayköy ilçesinde İmtiyaz Sahibi Emin İlhan Sun’un Sarayköy Sesi Siyasi Aktüel Gazete ve Yeni Matbaa’yı dergah edinmişlerdir. Bunlardan biri ata  yadigar’larına sahip tarihine METE HAN’a dayandıran ülkü edinen Anadolu Bozkurt’u Ülkü Ocakları Başkanı Aziz Güngör Maraş sevdalılar’dan biridir.

Sun gazetesi adına yetkili ve Dünya Basın Konseyi Genel Başkanı İbrahim Sun; ‘’78 Ülkü Ocakları Başkanı Aziz Güngör Maraş Babam Emin ilhan Sun’un aramızdan ayrılışında aramıştır. Hüngür hüngür  ağlayarak İlhan abimin üzerimizde büyük emeği var diyerek yaşadıkları anılarını bizimle paylaşmış gözyaşlarımız ile gönlümüz ağlamıştır. Gazetemizin faal olmasında önderlik yapan fikirlerini bizimle paylaşan başta babam Emin İlhan Sun ve son nefesine kadar benimle olan Bozkurt Başkanım ağabeyim Aziz Güngör Maraş’a sonsuz minnettarım. Anadolunun sesini sağlıklarında yılmadan mücadele etmemi devam etmemi istemişler, gazetenin sürekli  okurları her hafta her sayıda temennilerini bildirmişler moral kaynağı olmuşlardır. Maraş ve şehitlerimizin ebedi istirahatgahların’da Cenab-ı Allah mekanlarını Cennet kılsın.

‘’ BEDENİNİZİ KAYBETTİK. RUHUNUZ BİZİMLE BERABER. SİZLERİ GÖNLÜMÜZE YAZDIK.’’

Anadolu’nun her bir tarafından gelen insanımız, Belediye Başkanları, Parti İl Başkanları ebedi yolculukta yalnız bırakmayan Taş Medreseli, Gazi Bozkurt’lar, Ülkücü hareketin neferleriyle Başkan Aziz Güngör Maraş’ın ruhu şad oldu.

Maraş ailesi; ’’Gururlandık, “Bir olalımiri olalımdiri olalım.”Gerçeği vurgulandı ve yaşandı. Sevenleri, taziyeleriyle bizi mutlu kıldılar. Babamızın ruhunun mutlu olduğuna inanıyoruz.’’

reklam